İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Oculus Rift S Sanal Gerçeklik Başlığı Tanıtıldı

Oculus Rift S Sanal Gerçeklik Başlığı Tanıtıldı

Facebook çatısı altında operasyonlarına devam eden Oculus, yeni sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift S modelini duyurdu.

İlgili Yazı

Apple, Akıllı Gözlüklerinin Üretimine Bu Yıl Başlıyor

Oculus amiral gemisi Rift sanal gerçeklik başlığının halefi Rift S ile Kullanıcıların karşısına çıktı. Lenovo iş birliği ile tasarlanan Rift S içten dışa takip, daha yüksek çözünürlük ve tasarlanmış lensler ile çıtayı biraz daha yükseltiyor.

Oculus amiral gemisi Rift sanal gerçeklik başlığının halefi Rift S ile Kullanıcıların karşısına çıktı. Lenovo iş birliği ile tasarlanan Rift S içten dışa takip, daha yüksek çözünürlük ve tasarlanmış lensler ile çıtayı biraz daha yükseltiyor.

Oculus Rift S özellikleri neler?

Oculus kurucularından Nate Mitchell, Rift S için “evrim bir devrim değil” ifadesini kullanıyor. Tasarım anlamında Lenovo Windows karma gerçeklik başlığından ilham alındığı görülen Rift S özellikleri ile gerçekten de çığır açmıyor.

Orijinal Rift toplamda 2160 x 1200 piksel çözünürlüğünde çift PenTile OLED paneller kullanırken, Rift S 2560 x 1400 piksel çözünürlüğünde tekli LCD panel kullanıyor. Bu panelin Oculus Go modelinde de kullanılan panel olduğunu belirtelim. Ek olarak, Rift’te 90 Hz olan tazeleme oranı da bu yeni modelde 80 Hz. Yine Rift S’in Go’daki kulaklıklara geçiş yaptığı görülüyor. Yani kayışta bulunan kulaklara yakın hoparlörler tercih ediliyor.

oculus-rift-s-sanal-gerceklik-basligi-tanitildi-2-bir-portal-min

Oculus pozisyon takibi için harici sensörlere de ihtiyaç duymuyor. Bunun yerine içten dışa takip için önde 2, her iki yanda ve üstte 1 adet olmak suretiyle toplamda 5 kamera kullanılıyor. Ürünün kutusundan Oculus Quest ile aynı Oculus Touch kumandaları çıkıyor. Takip halkaları ise alttan üste alınmış.

Rift S için çıkacak oyunlar olarak Asgard’s Wrath, Stormland ve Vacation Simulator adları yer alırken Quest ve Rift S oyunları arasında çapraz oyun tecrübesinin de sunulabileceği söyleniyor.

399 dolar fiyat etiketi taşıyan Rift S, çıktığında 599 dolar olan selefi Rift’e göre 200 dolar daha ucuz olmasıyla dikkat çekmeyi başardı. Sanal gerçeklik başlığı ilkbahar ayları içerisinde satışa sunulmuş olacak.

İlgili Yazı

SXSW 2019 Özel: Yakın Zamanda Kullanılabilir 7 Yeni Teknoloji

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Teknoloji Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen