İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Donanımı
  3. NVIDIA GPU’larda performans artışı!

NVIDIA GPU’larda performans artışı!

nvidia-gpu-larda-performans-artisi-1

NVIDIA’nın ekran kartları donanımsal teknolojinin yanı sıra yazılımsal olarak da her geçen gün değişiyor. Özellikle son zamanlarda ray tracing ve Game Ready teknolojileri, oyundaki görüntü kalitesini ve performansını artırdığı için oldukça rövanşta.

NVIDIA geçtiğimiz ay düzenlenen GDC’de, dünyanın ilk tamamen ray tracing teknolojisine sahip olan oyunu Quake II RTX‘i duyurmuştu. Şimdi de yayınlanan son NVIDIA sürücüsüyle Strange Brigade oyunundaki grafik performansı yüzde 13‘e kadar arttırıldı.

İlgili Yazı

NVIDIA GeForce GTX 1650 Çıkış Tarihi Netleşti

Vulkan destekli oyunlar NVIDIA GPU’larla daha iyi performans gösteriyor

NVIDIA’nın en yeni Game Ready sürücüsü, RAGE 2 ve Total War: Three Kingdoms oyunları için yüksek bir performans artışı sağlıyor. Bu oyunlar haricinde Vulkan destekli oyunlarda yeni nesil özellikler ve daha yüksek bir performans sağlamayı vaat ediyor. Oyuncular yeni sürücüyle, örnek olarak World War Z oyununda performansı test ettiklerinde, ekran kartı ve yapılandırmaya bağlı olarak % 18’e kadar performans artışı gözlemleyebiliyor.

nvidia-gpu-larda-performans-artisi

NVIDIA’nın sürücü geliştiren ekipleri, oyunlar piyasaya sürüldükten sonra dahi Game Ready sürücülerini optimize etmeye çalışıyor. Bu çalışmaların World War Z oyununda olduğu gibi diğer tanınmış oyunlarda da performans iyileştirmesiyle sonuç vermesi bekleniyor.

Tüm NVIDIA Game Ready Sürücüleri Microsoft WHQL sertifikasına sahip. Oyunlarda daha iyi performansı ve daha iyi bir oyun tecrübesi arayan kullanıcılar, çoğu tanınmış oyun için lansman gününde ya da öncesinde dahi bu sürücüleri indirebiliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen