İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Nike Orta Doğu ve Avrupa’daki Tek Fabrika Ağrı’ya Kurulacak

Nike Orta Doğu ve Avrupa’daki Tek Fabrika Ağrı’ya Kurulacak

ABD’li dev giyim markası Nike, Orta Doğu ve Avrupa’daki tek fabrikasını Ağrı’ya kuracağını belirtti. Böylece 5.000 insana iş imkânı sunulabilecek.
Dünyanın en büyük spor giyim markalarından biri olan Nike, Orta Doğu ve Avrupa’daki tek üretim merkezini Ağrı’ya kuracağını duyurdu. Kurulacak bu fabrikada 5.000 insana iş imkânı sağlanacağı da açıklanan ayrıntılar arasında.

nike-tan-turkiye-hamlesi-orta-dogu-ve-avrupa-daki-tek-fabrika-agri-ya-kurulacak-bir-portal

Dev marka, kuracağı bu fabrikayla beraber ilk olarak Avrupa’ya ve Orta Doğu’ya, sonrasında Afrika’ya ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor. Fabrikanın kurulumunda Nike’ın Türkiye’deki üreticisi Yeşim Tekstil de ortak olacak ve 2019 bitmeden 50.000 metrekarelik fabrika çalışır hâle getirilecek.

İlgili Yazı

Netflix’in Bear Grylls’li Yeni İnteraktif Programı: You vs. Wild

Nike üretim merkezini Ağrı’ya Kuracak

Nike üretim merkezini Ağrı’ya açılmasında Yeşim Tekstil ve Nike’ın beraber çalışacağı bu fabrikada sıradan Nike ürünlerinin yanı sıra nanoteknolojiye sahip ürünler de üretilecek. Bu gelişme hem ülkemiz adına hem de Nike açısından son derece faydalı olabilir. 2 yılda 5.000 insana yakın çalışana ulaşmayı hedefleyen bu büyük proje ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen