İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Netflix’in Yeni Rakibi Disney+

Netflix’in Yeni Rakibi Disney+

Bulunduğumuz yıl içerisinde yayınlanacak olan Disney+’ın servis ücreti, içinde bulunacak filmler, diziler ve ile ilgili bilmeniz gereken diğer her şeyi bir araya getirdik.

E skiden dizi, film ya da belgesel izlemek istediğinizde size bu servisi sağlayan sayılı firmalar vardı ama şimdilerde arasından seçebileceğiniz tonla seçenek mevcut. Şimdi bunlara biri daha ekleniyor, Disney+. Dünyaca ünlü Hollywood stüdyosu Disney, bu projesiyle Netflix, Amazon, Hulu ve daha çoğu firmayı geride bırakmayı planlıyor.

Detaylara gelecek olursak;

Çıkış Tarihi:
Disney+ bu yıl çıkacak ama tam anlamıyla ne zaman henüz bilmiyoruz. Gelen bilgilere göre ise 2019’un sonlarına doğru piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Kayda değer bilgilerden bir diğeri ise uygulamanın şu an için yalnızca Amerika’ya geleceği.

disney-netflix-bir-portal

Ücreti:
Disney+ programının aylık abonelik ücretlerinin ne kadar olacağı konusu ile ilgili tam bir bilgi yok ama Disney’in CEO’su Bob Iger’ın açıklamasına göre Netflix’ten daha ucuz olacağı biliniyor. Netflix’in Amerika’daki abonelik ücreti 8$ ile 14$ arasında değişiyor, yani Disney+’ın abonelik ücretinin 6$ civarında olacağı tahmin ediliyor. Disney’in hâlihazırda Birleşik Krallık’ta yürürlükte olan uygulaması DisneyLife, abonelerine aylık 4.99£ karşılığında 450’den fazla Disney filmi sunuyor.

İçerikleri:
Bob Iger’ın geçtiğimiz Ağustos ayında yaptığı bir röportajda ifade ettiklerine göre, Disney+, MCU (Marvel Sinematik Evreni) filmleri, Pixar filmleri, Disney filmleri, National Geographic belgeselleri (Fox’la olan anlaşmasından sonra Disney, National Geographic’e de sahip olacak) ve Star Wars filmlerini içerecek. Iger, aynı Netflix’te olduğu gibi Disney+’a özel içeriklerin olacağını da belirtiyor.
Eğer gerçekten söylendiği gibi Netflix’ten ucuz olursa, Disney+’ın dünya genelinde büyük bir gelir elde etmesi yüksek olasılıkla gerçekleşecek gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen