1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Netflix’e rakip: Disney+ tanıtıldı!

Netflix’e rakip: Disney+ tanıtıldı!

Uzun vakittir umulan yayın servisi Disney+ sonunda tanıtıldı. Yüzyıla yakın vakittir yayıncılık Dünyasında varlık gösteren Disney, yeni yayın platformu ile modaya ayak uyduruyor. Platform tanıtıldı yalnız yayın hayatına başlaması için biraz daha süre gerekiyor.

netflix-rakip-disney-plus-tanitildi-bir-portal-1

Disney’in yeni yayın platformu, şu sıralar rekabetin olabildiğince yoğun yaşandığı bir pazara giriş yapıyor. Netflix’in rakipleri neredeyse gün geçtikçe artıyor.

Yeni yayın servisinin en kuvvetli kozlarından biri sahip olduğu içerikler. Önemli içerikleri ile pazara giriş yapacak olan platformda, Marvel, National Geographic, Pixar ve Lucasfilm içerikleri yer alacak. Disney’in bu yapımları satın almış olduğunu hatırlatalım. Şimdiden doğrulanmış diziler arasında Loki, Falcon & Winter Soldier, Scarlet Witch & The Vision ve Hawkeye gibi Marvel yayınları yer alıyor.

İlgili Yazı

Netflix’ten Kullanıcılara zam uyarısı!

netflix-rakip-disney-plus-tanitildi-bir-portal

Disney+’da yayınlanan içerikler sadece dizi ve filmlerden ibaret olmayacak. Spor yayın ağı ESPN’in de sahibi olan Disney bu yayınları da çevrimiçi platformuna aktaracak.

Sağlam adımlarla gelen platform, önümüzdeki kasım ayında yayın hayatına başlayacak. Tabi bu Amerika Birleşik Devletleri için geçerli olan tarih. Diğer ülkelerin çok daha uzun süre beklemesi gerekebilir.

İlgili Yazı

Netflix, Apple’a “Hayır” dedi!

Disney+ fiyatı

Yeni çevrimiçi yayın platformunda önemli olan kısım da ücretler. Disney+ fiyatı, aylık ve yıllık olarak sıralanıyor. Aylık 6.99 dolar ödemenin yanısıra yıllık 69.99 dolarlık da bir ödeme planı bulunuyor. Netflix’in dışında Apple TV+ da yeni Disney+’ın rakiplerinden biri olacak. Fiyatı belli olmayan Apple TV+, fiyat saptamasinde Disney+’ı baz alacak mı? Bunu zamanla göreceğiz.

Bu arada yakın zamanda zam haberleri ile gündemi meşgul eden Netflix, yeni rakibi hakkında hangi önlemleri alacak? bunu da merakla bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen