İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Netflix Bird Box filminden aylar sonra sahne çıkarttı!

Netflix Bird Box filminden aylar sonra sahne çıkarttı!

Netflix’in Kasım 2018 tarihinde yayınladığı ve bugüne kadar ki en fazla büyük yankı uyandıran yapımlarından birisi haline gelen Bird Box tekrar gündemde. Netflix Bird Box filmini yayınladıktan 5 ay sonra eleştirilen sahneyi çıkartacağını belirtti.

İlgili Yazı

Behzat Ç Netflix ile geri mi geliyor?

Netflix Bird Box filmindeki sahne için geri adım attı!

Netflix ülkemizde ve Dünyada tanınmışlığını gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor. Bu hususta en büyük pay ise Netflix Orijinal içerikleri diyebiliriz. Birçok dizi ve film çeken platformun bu yapımları arasında, en fazla yankı uyandıranlardan birisi Bird Box dersek yanılıyor olmayız.

İlk 7 günde 45 milyon hesap tarafından izlenen film, dördüncü haftasında 80 milyonu aşmıştı. İzleyici sayısının ise daha yüksek olduğu tahmin ediliyor. Zira Netflix’te tek bir hesaptan çoğu kişi yapımları seyredebiliyor.

netflix-bird-box-filminden-aylar-sonra-sahne-cikartti-bir-portal

Uzun bir süre gündemde kalan ve iyi yorumlar alan film için kuşkusuz her şey güllük gülistanlık değildi. Aldığı eleştirilen filmde ciddi tartışmalara yol açan birde sahne vardı.

Söz konusu sahnede 2013 yılında Kanada’da gerçekleşen ve 47 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Lbac-Megantic kazasının gerçek görüntüleri kullanılmıştı. Büyük reaksiyon alan bu vaziyete Netflix ilk başlarda geri adım atmayacağını ve görüntülerin değiştirilemeyeceğini söylese de sonuç pek istediği gibi olmadı.

netflix-bird-box-filminden-aylar-sonra-sahne-cikartti-bir-portal-1

Kaza görüntüleri filmden çıkartılıyor!

Bird Box filminin bir bölümünde televizyonda görülen Lac-Megantic kazasının gerçek görüntülerinin filmden çıkartılacağı resmi olarak duyuruldu.

Resmi açıklamanın gelmesiyle beraber Lac-Megantic belediye başkanı Julie Morin de bir açıklamalarda bulundu. Morin açıklamasında “Evet kararın alınması biraz uzun sürdü yalnız günün sonunda benim için önemli olan bu vaziyete bir çözüm sağlanmış olması.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Yazı

Netflix, Hakan: Muhafız’ın İkinci Sezonunun Yayın Tarihini Duyurdu

Peki siz bu vaziyet ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce bir filmde gerçek bir olayın görüntülerinin kullanılması doğru mu?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen