1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Mustang GT’nin Ders Niteliğindeki Videosu !

Mustang GT’nin Ders Niteliğindeki Videosu !

ABD’de bir drift etkinliğinde daireler çizen bir Ford Mustang GT’yi dakikalar içinde alevler sardı.

Drift yapmak tehlikelidir ve zahmetlidir. Durduğunuz yerde daireler çizecekseniz, bunu yapmanın da çeşitli teknikleri ve kuralları vardır. Bu iş için özelleştirilmiş bir alanda özel olarak hazırlanmış bir araçla yapılmadığı sürece tehlikeli ve araca da zarar veren bir sürüş biçimi olan drift, ABD’de bir Mustang GT’nin sonu oldu.

Videodan çıkarılabilecek birçok ders var. İlk ve en önemli ders, tabii ki bir motoru uzun süre limitlerine kadar zorlamanın motoru iflas ettireceği dersi.

İkinci ders, motorun sesini dinlemenin araba kullanmakta önemli olduğuna dair. Zira araç yanmaya başlamadan önce motordan gelen garip sesler, yaşanacak olayları adeta daha önceden haber veriyor.

Ford-Mustang-GT-bir-portal

Üçüncü ders, devasa bir motor yanmaya başladıysa yarısı içilmiş 0.5 litrelik pet şişedeki suyu ateşe püskürtmek hiçbir işe yaramaz, onun yerine itfaiyeye haber vermek gerekir. Yangın söndürme tüpü kullanırken de alevler değil alevin kaynağı hedef alınır.

İlgili Yazı

Avrupa’da Yılın Otomobili Belli Oldu!

Teksas’ta çekilen bu videoda, 8 silindirli, 5 litrelik motora sahip Ford Mustang GT sahibi olan şahıs daireler çiziyor. Mustang ile daire çizmek için ara gaz vermek bile yeterli olabildiği halde bu arkadaşımız gaza basmıyor, gaz pedalını arabanın altından çıkarmak istercesine eziyor. Sonuç olarak önce arabanın motorundan enteresan sesler geliyor sonra da dumanlar çıkmaya başlıyor. Ardından da araç alevler içerisinde kalıyor.

Yangının nedeni net olarak bilinmiyor yalnız görüntülerde aracın altından gelen patlamalara bakılırsa, motorun katalitik dönüştürücüleri o kadar ısınmış ki erimiş ve araç da haliyle alev almış.

Ford-Mustang-GT-2-bir-portal

Psikoloji seviyorsanız, Genovese etkisi ve ya seyirci etkisi olarak adlandırılabilecek vaziyetide videoda görebilirsiniz. Kimse itfaiyeye haber vermiyor ve onun yerine olayı seyrediyorlar. Normal şartlar altında aracınız alev alırsa ve ya bir başka birinin aracının alev aldığını görürseniz, aracın içindeki kişiler 30 saniye içerisinde dışarı çıkmazsa hemen itfaiyeyi arayın. Birisi arar diye de düşünmemek gerekiyor zira böyle vaziyetlerde siz de başka biri için aramayı yapacak olan birisi oluyorsunuz.

ABD’de yaşanan olayda neyse ki can kaybı ve ya yaralanma olmadı.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Güncel Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen