1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Mount & Blade 2: Bannerlord’un Parti Hız Ayarında Değişiklikler Görülecek

Mount & Blade 2: Bannerlord’un Parti Hız Ayarında Değişiklikler Görülecek

Oyun ile ilgili yayınlanan son blog yazısında ordu ve parti hızı meselelerinden bahsedildi.
Hayranları tarafından sabırsızlıkla umulan Mount & Blade 2: Bannerlord’un son blog yazısında önemli bir konuya işaret edildi: parti ve ordu hızı. Tıpkı önceli gibi Bannerlord da, birkaç etkene dayalı olarak haritada seyahat etme hızınızı hesaplayan bir sisteme sahip.

Paylaşılan blog yazısında “Oyun, partinize bir yavaşlık getirebilir yalnız neden her bireyin sizin partinizden hızlı gittiğini de düzgün bir biçimde açıklamalı. Önceki oyunlarımızda şeffaflık konusu ile ilgili kusurlarımız vardı, sonuç hariç fazla bir şey paylaşılmıyordu” dedi.

Bilgi barından, hızın ne kadar olduğu öğrenebilecek ve partinin temposundaki problemin ne olduğu tam anlamıyla anlayabileceksiniz. Ayrıca son derece geri kaldığınızı düşünürseniz, size gitmek istediğini yere tam anlamıyla nasıl daha erken gidebileceğinizi gösteren fikirler verilecek.

mount-blade-2-bannerlord-a-hız-ayarı-yapıldı-bir-portal

Tabii ki bu yavaşlığı çözüme ulaştırmak mümkün olacak. Her şeyden önce ordunuzda atların olması isteyeceğiniz şeylerin başında geliyor. Piyadeleriniz savaş esnasında atlara binmese bile yolculuk esnasında bu boş atlardan biriyle seyahat edebilir. Bunun yanı sıra yanınıza aldığınız kargonun da büyük bir etkisi bulunacak.

İlgili Yazı

Steam Tasarımı Bu Yıl Tamamen Değişiyor

Kargo limitinizden çok kargoya sahipseniz hızınız düşecek yalnız bu ekstra ağırlık da atlar ve ya askerleriniz tarafından taşınabilecek. Tüm bunlara ek olarak ordunuzun büyüklüğü ve ordunuzdaki askerlerin piyade mi yoksa süvari mi olduğu da fazlasıyla önemli. Bunların bazıları yavaşlığınıza bir çözüm olsa da diğer problemleri da getirdiklerini söyleyelim.

 

Oyunun hayranları için büyük ihtimalle çok önemli olan bu hız ayarlama konusu ile ilgili daha önemli bir şey varsa o da oyunun çıkış tarihi. Ancak o da hâlâ netleşmiş vaziyette değil.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen