1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Motorola’nın Yeni Katlanabilir Telefonu RAZR, Kullanıcısına Neler Sunacak?

Motorola’nın Yeni Katlanabilir Telefonu RAZR, Kullanıcısına Neler Sunacak?

Orijinal Motorola RAZR’ın piyasaya sürülmesinden on beş yıl sonra Motorola, yeni bir katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürerek ikonik markayı canlandırmak istiyor.

Bugün, XDA Developers, Chicago merkezli markanın gerçekten de iki ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını kendi kaynaklarıyla doğruladı. Ayrıca, ele geçen bazı program özellikleri yardımıyla site, bu cihazın Motorola’nın canlandırdığı RAZR olduğunu belirledi.

İlgili Yazı

LG, Daha Önce Görülmeyen Bir Akıllı Telefon Patenti Aldı

İkinci ekran çoğu uygulamayı desteklemeli

Ocak ayında ortaya öne sürülen bir patent tarafından ifade edildiği üzere, yeni Motorola RAZR büyük ihtimalle dışarıdan belirli bilgileri görüntülemek için kullanılabilecek ikincil bir ekrana sahip olacak. Ancak, tam Android tecrübesine erişim mümkün gözükmüyor.

Motorola’nın kendi programı vasıtasıyla, hangi programların ikincil ekrana erişebileceğini sınırladığı bildiriliyor. Daha özel olarak, Moto Display, Moto Actions ve Moto Camera gibi birkaç daha önceden yüklenmiş uygulamayı içereceği görülüyor. Moto Display söz konusu olduğunda, şirketin şu anda Kullanıcıların anlık bildirimlerini ikincil ekran üzerinden görüntüleyebilecekleri bir tekniği test ettiği iddia ediliyor. Buna ek olarak, zaman ve hava vaziyetigibi bilgiler de her zaman Kullanıcılar tarafından kullanmak mümkün. Medya içeriğini ufak bir widget vasıtasıyla kontrol etmek de mümkün olmalı.

Moto Camera’dan ne beklenebileceği konusu ile ilgili ise dikkat çekici noktalar bulunuyor. Uygulama açıldığında, birincil ekranda yukarıya kaydırmak, Kullanıcıların kendilerini yakınlaştırmasına imkân tanır. Benzer biçimde, büyük paneldeki kolay bir dokunuş da fotoğrafı çeker. Geri sayım ile fotoğraf çekmek dilerseniz, bunun ikincil ekrandan görüntülenebileceği bildiriliyor.

motorola-yeni-katlanabilir-telefon-bir-portla

Sınırlı sayıda uygulamayı açmanın yanı sıra ikincil ekranın, her zaman 6 adede kadar “Hızlı Ayarlar” kısmını göstereceği bildiriliyor. Muhtemelen, bunlar WiFi, Bluetooth ve NFC gibi seçenekleri içerecek. Kullanıcıların hangilerinin ekranda görüntüleneceğini özelleştirebilmesi gerekiyor.

Bugünlerde bütün Android akıllı telefonlar gibi Motorola RAZR, telefon kapalı olsa dahi Google Assistant’ı destekleyecektir. Akıllı telefon açıldığında diğer bir hoş özellik geliyor. Özellikle, internet sayfalarına göz atarken ya da Twitter gibi programları kullanırken, Kullanıcılar kaydırma yapmak için parmağını ikinci ekran üzerinde çalıştırabilmelidir. Esas olarak, panel bir trackpad olarak görev yapacak. Kişiselleştirme alanına son bir ilave daha geliyor; Motorola RAZR sahipleri, daha ufak ekran için ayrı bir duvar kağıdı seçebilmelidir.

Yüksek fiyat ve az sayıda üretim bekleniyor

Önceki haberlere göre yeni nesil Motorola RAZR, daha sonra Verizon üzerinden satışa sunulacak. Eşsiz dizaynı ve yüksek fiyatı (aşağı yukarı 1.500 dolar civarında) sebebiyle, şu anda yalnızca 200.000 adetlik üretim süreci söylentileri mevcut.

Samsung Galaxy Fold gibi Motorola’nın katlanabilir amiral gemisi, büyük ihtimalle en az 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla eşleştirilmiş Qualcomm’un Snapdragon 855’i kullanacaktır. Ancak yüksek fiyat etiketi göz önüne alındığında, daha çok özel yapılandırma beklenebilir.

Bu yıl ilk modelin 15. yıl dönümünü kutlandığından, Motorola’nın yeni telefonunun duyurusu büyük ihtimalle kutlamaya katılacak. Sonuç olarak, ağustos ayının sonunda ya da eylül ayının başlarında Motorola’nın katlanabilir telefonunu görebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen