İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Mobil oyun tercihi hızla artmaya devam ediyor!

Mobil oyun tercihi hızla artmaya devam ediyor!

mobil-oyun-tercihi-hizla-artmaya-devam-ediyor

Oyun Dünyasında başı konsollar ve bilgisayarlar çekse de, son günlerde yeni bir rakip daha bu alana dahil olmayı başardı. Mobil oyunlar birçok avantajlarından ötürü, Dünya çapında yoğun olarak tercih ediliyor. ESA tarafından yapılan yeni inceleme, mobil oyun seçimine yönelik artan eğilimi ortaya koydu. Yeni incelemeler ve raporlar haberimizde!

İlgili Yazı

PUBG Mobile Prime ve Prime Plus duyuruldu!

İnsanların yüzde 60’ı mobil oyun tercih ediyor!

ESA tarafından yapılan yeni incelemeye göre kullanıcıların yüzde 60‘ı, oyunlarını mobil platform üzerinde oynuyor. Bilgisayarlar ve konsollar hala yoğun olarak kullanılsa da, hem taşınabilirlik hem de daha süratli oyunculuktan ötürü mobil oyunlar öne çıkmaya başladı. Bununla beraber PUBG ve Fortnite gibi oyunların da mobil platformlara sunulması ile beraber, mobil oyunculuğunun çıtaları yükselttiğini söyleyebiliriz.

mobil-oyun-tercihi-hizla-artmaya-devam-ediyor2

Ayrıca yapılan araştırmalar oyunculara yönelik yaş ortalamasının da arttığını gösteriyor. Dünya genelinde oyuncuların ortalama yaşı 33‘e yükselmişken oyuncular, oyunlara geçen seneye göre yüzde 20 daha fazla zaman ayırmaya başladı. Bu artışın 2015 yılına göre yüzde 85 civarlarında olduğu da raporda belirtiliyor.

Akıllı telefonların donanımlarında yaşanan önemli gelişmeler, daha kaliteli oyunların da mobil platforma sunulabilmesine yol açıyor. İlerleyen zamanlarda çok daha gelişmiş oyunlarla karşılaşmamız mümkün olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen