1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. MIUI 11 ile gelecek yeni özellikler belli oldu!

MIUI 11 ile gelecek yeni özellikler belli oldu!

Xiaomi‘nin yeni MIUI kullanıcı arayüzüne ait güncelleme, birçok Kullanıcı tarafından uzun süredir merakla bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda yeni MIUI güncellemesine kavuşacak modellere ait bir liste yayınlanmıştı. Yeni kullanıcı arayüzü güncellemesi merakla beklenirken Xiaomi yetkilileri, Weibo üzerinden düzenledikleri bir aktivitede yeni MIUI 11 versiyonuna ait yenilikleri de belirtti. Yetkililer tarafından açıklanan yeniliklere hep beraberinde göz atalım.

İlgili Yazı

General Mobile 9 Pro Android Pie güncellemesi aldı!

MIUI 11 ile gelecek yeni özellikler açıklandı!

Xiaomi Ürün Direktörü Liu Ming ve Tasarım Direktörü Ge Rui, Weibo üzerinden yaptıkları soru – yanıt etkinliğinde yeni kullanıcı arayüzü ait merak edilen soruları yanıtladı. Yetkililer bu sorularla beraberinde yeni kullanıcı arayüze ait önemli yenilikleri de aktardı. Bu yeniliklerden ilki, simge ve animasyonlar noktasında gerçekleşecek. MIUI 6 versiyonundan bu yana aynı simge ve animasyonları kullanan şirket, güncel sürümle beraberinde bu vaziyette bir değişiklik yapacak.

İlgili Yazı

Fotoğrafları Harita Üzerinde Görmenizi Sağlayan Galeri: Photo Map

Açıklanan yeniliklerden ikincisi ise, ultra güç tasarruf modu. Söz konusu yenilik, Lenovo Vibe P serisinde kullanılan özelliğe son derece benziyor. MIUI 11 versiyonu Kullanıcıları bu özelliği etkinleştirdiğinde, ekran siyah – beyaz bir hal alacak. Bununla beraberinde Kullanıcılar sadece çağrı ve mesaj ekranına erişebilecek. Bununla beraberinde yeni kullanıcı arayüzü versiyonuyla beraberinde, bildirim ve durum çubuğu çentikli ekrana sahip modellere makul hale gelecek.

xiaomi-miui-11-yakinda-geliyor-bir-portal-mobil-haberler
Ayrıca gelen yeniliklerin arasında ekran görüntülerine yönelik bazı düzenlemeler de bulunuyor. Alınan ekran görüntüleri, bir müddet sonra sistem tarafından kendiliğinden silinecek. Bu sayede ekran görüntüleri galerinizde lüzumsuz bir yer kaplamamış olacak. Son zaman birçok kullanıcı arayüzü dizaynında dikkat çeken yeniliklerden birisi de karanlık mod. Xiaomi de MIUI 11 ile karanlık mod desteğini sistem çapında Kullanıcılarına sunacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen