1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Microsoft, Chrome’a Zaman Çizelgesi Desteği Getirdi
Trendlerdeki Yazı

Microsoft, Chrome’a Zaman Çizelgesi Desteği Getirdi

Microsoft, Windows 10 cihazlar arasında tarayıcı geçmişinin senkronize edilmesini sağlayan Zaman Çizelgesi özelliğini Chrome tarayıcı için de yayınladı.

Dünyanın en büyük program şirketi olan Microsoft, dünyanın en tanınmış internet tarayıcısı olan Chrome’a Zaman Çizelgesi desteği getirdi. Bu sayede Windows 10’da uzun vakittir var olan ve hem iOS hem de Android cihazlarda uygulama ve tarama geçmişinin senkronize edilmesini sağlayan Zaman Çizelgesi özelliği, Edge ile sınırlı olmaktan kurtularak daha tanınmış bir internet tarayıcıya kavuşmuş oldu.

microsoft-chrome-a-zaman-cizelgesi-destegi-getirdi

Chrome Web Mağazası üzerinden indirebileceğiniz Web Activities isimli Zaman Çizelgesi özelliği. Windows 10 yüklü aygıtlarınız arasında Chrome tarama geçmişini senkronize etmenizi sağlar. Son derece yararlı görünen bu özellikteki tek soru işareti oluşturan nokta, Chrome tarama geçmişinizin bir kopyasının Microsoft serverlarında yer alacak olması. Gizlilik ile ilgili tartışmaların alevlendiği bu günlerde ilgi çekici bir vaziyette.

Zaman Çizelgesi özelliği Chrome için yeni yayınlanmış olsa da hem Chrome hem de Firefox için altı aydan uzun süredir kararlı olmayan versiyonu ile kullanılabiliyordu. Microsoft, Chrome Web Activities versiyonunu resmi olarak yayınladı yalnız Firefox versiyonunun ne zaman yayınlanacağı şu an için bilinmiyor.

İlgili Yazı

Google Chrome’dan Göz Yaşartan Güncelleme

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen