Michelin yıldızı alan Şef Ahmet Dede: Benim için dünyalara bedel, çok teşekkür ederimMichelin yıldızı alan Şef Ahmet Dede: Benim için dünyalara bedel, çok teşekkür ederim

Michelin Guide tarafından 2021 Büyük Britanya ve İrlanda Michelin Yıldızları dağıtıldı. Minimum atık yaklaşımıyla lezzetler hazırlayan Şef Ahmet Dede Cork Baltimore’daki restoranı Dede ile ödül alan isimlerden biri oldu.

İngiltere ve İrlanda genelinde toplamda beş restorana Michelin yıldızı verildi. Şef Ahmet Dede’nin restoranı Dede de bunlardan biri oldu. Ahmet Dede, Instagram hesabından yaptığı açıklama “Benim için dünyalara bedel, çok teşekkür ederim” dedi.
Michelin klavuzunda Dede ve Ahmet Şef için şu ifadelere yer verildi, “Türkiye doğumlu Şef Ahmet Dede, Baltimore’un sahil kasabasında kendisine bir yuva kurdu. Kasabalılar da ona kalbini açtı. Dede, güvenilir bir yerel tedarik ağına ve arkadaşlara sahip. Yemekler minimum atık yaklaşımıyla yapılıyor ve orijinal yemekler Dede’nin Türk geçmişiyle yorumlanıyor. Restoran sakin ve modern bir görünüme sahip ayrıca arkada barbekü için ayrılmış güzel bir teras da bulunuyor.
Şef Ahmet Dede’nin restoranında müşterilerine sundugu ve Instagram hesabından paylaştığı yemeklerden bazıları…Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.