Michael Jackson’ın Neverland çiftliği beşte bir fiyatına satıldıMichael Jackson'ın Neverland çiftliği beşte bir fiyatına satıldı

Michael Jackson’ın ABD’nin California eyaletindeki Neverland çiftliğinin 22 milyon dolara satıldı.100 milyon dolardan satışan çıkarılan çiftliği neredeyse bunun beşte bir fiyatına satın alan kişinin milyarder yatırımcı Ron Burkle olduğu belirtildi.

Pop’un Kralı Michael Jackson’ın, 1987’den öldüğü 2009 yılına kadar yaşadığı Neverland çiftliği 22 milyon dolara satıldı.
Bin 100 hektarlık alana kurulu olan çiftlikte eğlence parkı, raylı tren sistemi ve hayvanat bahçesi bulunuyordu.
Eğlence parkı ve kapıdaki Neverland ifadesi Jackson’ın ölümünden bir süre sonra kaldırıldı.
Wall Street Journal, mülkün bir dönem Jackson’a danışmanlık da yapan Ron Burkle’a satıldığını bildirdi.  Yatırımcının sözcüsü, Burkle’ın evi aldığını doğruladı.
Neverland ilk olarak 2015’te 100 milyon dolara satışa çıkarılmış, alıcı bulamayınca fiyat bu sene 31 milyon dolara düşürülmüştü.
The Guardian’a konuşan Los Angeleslı emlakçık Ian Reed, “Ev perili olabilir ama alıcı kazançlı çıktı. Bu fiyata o evi almak resmen hırsızlık” dedi.
Jackson’ın ölümünün ardından mülkün adı Sycamore Çiftliği olarak değiştirildi.
1990’lı yılların başında Santa Barbara bölgesi savcıları evi, “Jackson’ın erkek çocuklarını taciz etmek üzere çekmeye çalıştığı bir fantezi dünyası” olarak nitelendirmişti. Evde aramalar da yapıldı. Jackson bu davadan beraat etti.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.