1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Mercedes-Benz, Otomobili Oyun Standına Dönüştürecek Yeni Teknolojisini Duyurdu

Mercedes-Benz, Otomobili Oyun Standına Dönüştürecek Yeni Teknolojisini Duyurdu

Mercedes-Benz, oyun sektörüne muazzam bir biçimde dahil olarak bilgi eğlence sistemi MBUX’u oyun konsoluna dönüştürdü.

Oyun sektörü zaman içinde daha da büyürken otomobillerdeki eğlence sistemleri de oyunlara adapte olmaya başlıyor. 2019, simülatör yapımcıları ve otomobil üreticileri için yeni bir başlangıç oldu. Birkaçımızın direksiyon ve pedal setiyle evinde oynamaktan fazlasıyla keyif aldığı Forza serisini gerçek bir otomobilin içerisinde, gerçek direksiyon ve pedallarla oynamak nasıl olurdu?

İlgili Yazı

Araba Anahtarlarının Sürücüler Tarafından Bilinmeyen Özellikleri

Bu yılın en fazla ilgi gören aktivitelerinden biri olan MWC 2019’a katılan Mercedes-Benz, CLA isimli modelinin 2020 yılı için olan versiyonunu tanıttı. 2020 CLA’da bulunan MBUX bilgi eğlence sisteminde Mario Kart’ı oynatan Mercedes-Benz, aktivitete bulunan kişileri şaşkına çevirdi.

mercedes-benz-otomobili-oyun-standina-donusturecek-yeni-teknoloji-bir-portal
Otomobilde bulunan MBUX bilgi eğlence sistemi, direksiyonu ve pedalı oyun içinde kontrol etmenize imkân sağlıyor. Üstelik direksiyonun üzerinde bulunan tuşlar ve sinyal kolları bile bu opsiyona dahil. Otomobilin oyun dahil olması fiziksel dokunuşlarla da sınırlı kalmıyor. Oynadığınız oyunda yüksek hızlara çıktığınızda otomobildeki hava çıkışları yüzünüze hava üflüyor, yarışın başlangıcını işaret eden yeşil ve kırmızı ışıklar otomobilin ambiyans aydınlatmasıyla gösteriliyor ve bir yere çarptığınızda kemeriniz kendiliğinden sıkılıyor.

İlgili Yazı

Maserati Alfieri, 2020’de Sahneye Çıkacak

Mercedes-Benz, bu alana iddialı olarak giriş yapan ilk şirketlerden biri oldu. 2020 CLA’nın piyasaya sürülmesine az bir süre kaldığında diğer üreticilerden de benzer atılımler görebiliriz. MWC 2019’da tanıtılan 2020 CLA’nın oyun performansına alttaki videodan göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen