MasterChef’te kim elendi, finale kim kaldı? (27 Aralık son bölüm ayrıntıları)MasterChef'te kim elendi, finale kim kaldı? (27 Aralık son bölüm ayrıntıları)

MasterChef Türkiye’de kim elendi, finale kim kaldı? sorularının cevapları belli oldu. Emir ve Özgül arasında geçen eleme gecesinde, ikinci yemeğinde Somer Şef’e kaşık attıran Emir finale kalan 3. isim olmayı başarırken, Özgül MasterChef’ten elenen son isim oldu. İşte MasterChef’in 27 Aralık son bölümünde yaşananlardan ayrıntılar…

27 Aralık 2020 Pazar günü ekranlara gelen 2020 MasterChef; eleme adayları Emir ve Özgül arasındaki kıyasıya mücadeleye sahne oldu. 2 yarışmacı 3 oyunda Mehmet, Danilo ve Somer şeflerden en yüksek puanı alarak son 3’e kalmak amacıyla tezgah başında ter döktü.
Özgül ve Emir gecenin ilk yemeğinde Alinazik Kebabı yaptı. Şeflerin yaptıkları tadımın ardından Emir 18 – Özgül 19 puanla 2. oyuna geçiş yaptı.
Günün ikinci yemeğinde ana ürün pırasa oldu. Ana ürünü pırasa olan yemekleri tadan ve puanlama için yarışmacıların karşısına geçen şeflerden Somer Şef Emir’in yemeğini çok beğendiğini söyleyerek kaşık attı. İkinci oyunun galibi 44 – 41 skorla Emir oldu.
Yarışmada 3. ve son oyun oynandı. Mehmet, Danilo ve Somer şefler, Emir ve Özgül’den dünya klasiği yemeklerden birini seçerek hazırlamalarını istedi. Emir ve Özgül tarafından hazırlanan ürünleri tadan Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin vermiş olduğu puanlarla 64 puan elde eden Emir 3. finalist olurken, 57 puan alan Özgül yarışmaya veda eden isim oldu.
SOMER ŞEF KAŞIK ATTI! KAŞIK ATMAK NE ANLAMA GELİR?Kaşık atmak, şefler arasında öğrencilerinin yemeklerini tadan ve hiç bir eksik bulmadıklarında başarılarını göstermek için yaptığı bir harekettir. Bir şefin kaşık atması “Benim sana öğretebileceğim bir şey yok” anlamına gelmektedir.
MASTERCHEF FİNALİSTLERİ KİMLER OLDU?
SERHATBARBAROSEMİR
MASTERCHEF ÖZGÜL KİMDİR?
36 yaşındaki Özgül Coşar aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği’ni bitirdi. SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atıldı. 2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı Butik Pastacılık kitabı hayatını değiştirdi.  Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katıldı; daha sonra MSA’da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi aldı. MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar,bir dönem butik pastane işletti. Şu anda çalışmadığının fakat mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade eden Özgül Coşar, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer alan yarışmacılardan biri olmaya hak kazandı ve yarışmada dördürcü olmayı başardı.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.