MasterChef’te haftanın son eleme adayı kim oldu, çeyrek finale kim kaldı? (24 Aralık 2020 ayrıntıları)MasterChef'te haftanın son eleme adayı kim oldu, çeyrek finale kim kaldı? (24 Aralık 2020 ayrıntıları)

MasterChef’te haftanın son eleme adayı kim oldu, çeyrek finale kim kaldı? sorularının cevapları belli oldu. TV8 ekranlarının yakından takip edilen yemek yarışması 2020 MasterChef son bölüm, Mehmet, Danilo, Somer Şeflerin jüriliğinde ve Şef Fatih Tutak’ın konuk olduğu son eleme adayı oyununa sahne oldu. Serhat ile Özgül, Emir ve Barbaros’un eleme adayı olduğu haftada çeyrek finale kalmak için mücadele etti. Birbirinden zorlu üç yemek yapan yarışmacılardan Özgül haftanın son eleme adayı olurken, Serhat çeyrek finale adını yazdıran ilk isim oldu.

24 Aralık 2020 Perşembe günü ekranlara gelen MasterChef  son bölümde son 4’e kalan Barbaros, Serhat, Emir ve Özgül arasındaki büyük final mücadelesi sürüyor. Son bölümde ünlü şef Fatih Tutak MasterChef Türkiye’ye konuk oldu. Yarışmacılar birinci turda Fatih Tutak’ın barbundan oluşan özel tabağını yapmaya çalıştı. İlk oyundan itibaren Serhat ön plana çıktı, Özgül ise Serhat’ı yakalamak için uğraştı.
Mehmet, Somer ve Danilo şefin, MasterChef’e damga vuran imza yemekleri / Haber Detay- Tıkla Oku)
İkinci turda ise şefler ana ürün olarak susam verdi. Ve yarışmacılardan susamın başrolde olduğu yaratıcı bir yemek istendi. Serhat kırmızı etten, Özgül ise balıktan oluşan bir ana öğün yemeği yaptı.
İlk 2 oyunda puan üstünlüğü Serhat’ın olurken üçüncü turda Somer Şefin Pekin ördeğinden oluşan özel tabağı vardı.
Tadım safhası sonrasında iki isme ilişkin eleme adayı ve ilk finalist detayları belli oldu. Pekin Ördeği ürününü en başarılı yaparak şeflerden 74 puan alarak gecenin birincisi olan Serhat üçlü finale kalma başarısı gösterdi.
MasterChef Özgüm, jüri şeflerden 63 puan alarak 3. eleme adayı oldu.
MASTERCHEF ELEME ADAYLARIEmirBarbarosÖzgülSource link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.