MasterChef’e konuk olan Şef Fatih Tutak kimdir?MasterChef’e konuk olan Şef Fatih Tutak kimdir?

MasterChef Türkiye’de ilk 5’e kalan yarışmacıların belli olmasıyla final git gide yaklaşıyor. Eleme haftasının ardından MasterChef Türkiye 2020 sezonunun çeyrek finale kalan son 4’lüsü kesinleşti. Binlerce yarışmacı arasından seçilen MasterChef 2020’nin son 4’lüsü Özgül, Emir, Barbaros ve Serhat, misafir şeflerin hazırladığı tabaklara en yakın tabağı hazırlamak için kıyasıya yarışıyor. MasterChef Türkiye’nin 128. bölümüne Şef Fatih Tutak konuk oldu. Peki Fatih Tutak kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte tüm detaylar.

MasterChef 2020 yarışmasına misafir aşçı olarak katılan Fatih Tutak, 2015 yılında Bangkok’ta bir restoranda baş aşçı oldu, ardından Tayland mutfağında profesyonelleşmeye karar verdi. En son mutfak direktörü olduğu The Dining Room at The House of Sathorn hem San Pellegrino-Acqua Panna The Asia’s 50 Best Restaurants 2017-2018 listesine hem de Michelin Guide 2018-2019 listesine girdi.

FATİH TUTAK KİMDİR?

31 Ağustos 1985, İstanbul doğumlu Fatih Tutak uluslararası alanda tanınmış ünlü bir Türk şefidir. 35 yaşındaki ünlü şef İstanbul’da bulunan TURK FATIH TUTAK restoranının sahibidir.

Tutak, ilk profesyonel eğitimini Bolu Mengen Aşçılık Okulu’nda aldı. İstanbul’da doğup büyüyen Şef Fatih Tutak, çıraklığını yaptığı Paul Pairet ile yenilikçi mutfak kültürünü keşfettikten ve şehrin en iyi mutfaklarında çalıştıktan sonra, Pekin, Tokyo, Singapur, Kopenhag, Hong Kong ve Bangkok’taki global mutfakların derinliklerine indi.

Kopenhag’da, birçok kez San Pellegrino-Acqua Panna The World 50 Best Restaurants tarafından dünyanın en iyi restoranı seçilen Noma’da Rene Redzepi ile; Tokyo’da, modern Japon mutfağının en ünlü temsilcisi 3 Michelin yıldızlı Nihonryori Ryugin’de Şef Seiji Yamamoto ile birlikte ve Singapur’daki ikonik Marina Bay Sands’in mutfağında çalıştı.

BAŞARILARI

En son mutfak direktörü olduğu The Dining Room at The House of Sathorn hem San Pellegrino-Acqua Panna The Asia’s 50 Best Restaurants 2017-2018 listesine hem de Michelin Guide 2018-2019 listesine girdi.

2019’da Türkiye’ye döndü ve Aralık 2019’da İstanbul’daki ilk restoranı Turk Fatih Tutak’ı açtı. Restoranın müzikleri Kaan Düzarat tarafından özel olarak yapıldı. CNN Travel’ın 2020’nin dünyanın en iyi 20 yeni restoranı listesinde yer aldı.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.