MasterChef Özgül Çoşar kimdir, kaç yaşında ve nereli?MasterChef Özgül Çoşar kimdir, kaç yaşında ve nereli?

MasterChef Türkiye’nin 27 Aralık bölümünde 19. haftanın elenen ismi Özgül oldu. MasterChef Özgül Coşar, 57 puanla MasterChef’e veda etti. İşte MasterChef Özgül Çoşar hakkında merak edilen bilgiler…

Son zamanların en çok izlenen yemek programlarından biri olan MasterChef Türkiye’nin 27 Aralık’ta yayımlanan bölümünde MasterChef’in 19. Haftasında çeyrek finale kalmayı başaran tek kadın yarışması Özgül Çoşar haftaya veda etti.

Özgül Coşar, Emir ile yaptığı mücadelede bir üst tura geçmeyi başaramadı. Şeflerin vermiş olduğu puanlar ile Emir, 64 puan alıp 3. Finalist olurken, Özgül 57 puanla MasterChefe veda etti.

MASTERCHEF ÖZGÜL ÇOŞAR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

MasterChef Özgül Çoşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya istanbul’dan katılan Özgül Çoşar, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur. Şu an da evli ve iki çocuğu vardır.

Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül Çoşar, SAKM (Sadri Alışık Kültür Merkezi) tiyatro bölümünde de eğitim aldı. Özgül daha sonrasında düğün davet organizasyonu koordinatörlüğü yaparak kariyerine başladı.

Gittiği TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade eden Özgül Çoşar, mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başladı. Katıldığı workshopların ardından MutfakSanatları Akademisi’nde (MSA) Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi aldı.

MSA’da eğitim aldıktan sonra bir dönem butik pastane işleten Özgül Çoşar, mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade ediyor ve sosyal medya hesabında birçok yemek tarifi paylaşmaya devam ediyor.

MasterChef yarışmasına 19. Haftasında yarışmaya veda eden Özgül Çoşar, çeyrek finale kalan tek kadın yarışmacı olarak herkes tarafından takdir ediliyor.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.