1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Maserati Alfieri, 2020’de Sahneye Çıkacak

Maserati Alfieri, 2020’de Sahneye Çıkacak

 

Uzun uzun yıllardan beri ile ilgili haberler çıkan Maserati Alfieri, 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez otomobil meraklılarının karşısına çıkacak.Bundan 5 yıl önce, 2014’de konsept olarak karşımıza çıkan ve 2018 yılında üretime girmesi kararı alınan Maserati Alfieri, 2020’de ilk kez karşımıza çıkacak. Aracın satışa çıkması ise 2021 ya da 2022 yılında olacak.

Maserati-Alfieri-bir-portal-1

Maserati hayranları uzun süredir firmanın bağlı olduğu FCA’nın şirkette yenilenme adına bir şeyler yapmasını bekliyordu. Şirketin patronu Harald Wester, GranTurismo’nun yerini alacak aracın gelecek yıl İsviçre’de olacağını belirtti.

Maserati-Alfieri-bir-portal

Çift kişilik spor bir araba olacak olan Alfieri, üç farklı elektrikli güç sisteminden birini seçecek. Bu seçeneklerin biri, tamamiyle elektrikli, 800V bataryaya sahip bir varyant olacak. Varyantın üç farklı opsiyonu bulunacak.

 

Maserati-Alfieri-bir-portal-4

Aracın 100 kilometre hıza ulaşması 2 saniye civarında olacak ve maksimum hızı da saatte 300 kilometreyi bulacak.Hayranların orijinal dizayna makul olmasını umduğu aracın sonrasında bir de üstü açılabilen modeli gelecek ya da şlanan GranCabrio’nun yerini alacak.

 

Maserati-Alfieri-bir-portal-4

Bu araç gelmeden önce ise Ghibli ve Quattroporte sedanlar ile Levante SUV yenilenecek. Bu araçların yeni sürümları 2022 sonlarında gelecek ve elektrikli motorlar, hibrit motorlar veya prizli hibrit türevi motorlar kullanacaklar. Wster’in açıklamalarında Ferrari’den yakıt motoru almayı bırakacakları iması olsa da, onun yerine ‘inanılmaz bir şeyle gelmeleri gerektiğini’ de belirtiyor.

 

FCA’nın çatısı altındaki bir diğer İtalyan firması olan Alfa Romeo da büyük değişimler geçiriyor. Firma, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tonale isimli konsept aracı tanıtıyor. MiTo’nun yerini dolduracak bu SUV-binek kırması araç da büyük ilgi görüyor.

 

Maserati-Alfieri-bir-portal-7

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen