İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Marvel Oyuncuları, Filmlerden Ne Kadar Para Kazandılar?
Trendlerdeki Yazı

Marvel Oyuncuları, Filmlerden Ne Kadar Para Kazandılar?

Captain Marvel, Thor, Iron Man, Captain America ve Black Panther, Marvel Sinematik Evreni (MCU) içinde çok bilinen veya çok büyük potansiyele sahip olan karakterler.

Captain Marvel, Thor, Iron Man, Captain America ve Black Panther , Marvel Sinematik Evreni (MCU) içinde çok bilinen veya çok büyük potansiyele sahip olan karakterler. Peki karakterleri canlandıran kullanıcıların kazançları ne vaziyet de?
8 Mart’ta Marvel sinematik evreninin ilk kadın kahraman filmi Captain Marvel sinemalarda olacak. Hayranların uzun vakittir beklediği ve Brie Larson’un Carol Denvers/Captain Marvel’i canlandıracağı film, büyük bir heyecanla bekleniyor.

Brie Larson’un rolü için 5 milyon dolar ücret alacağı ortaya çıktı. Disney’in, bilhassa ilk filmlerinde kullanıcılara para vermek konusu ile ilgili son derece cimri olduğu biliniyor. Şu anda MCU’nun önde gelen bazı karakterlerini canlandıran aktörlerin aldıkları ilk ödemeler de bu vaziyetin göstergesi.

Chris Hemsworth – Thor (2011) – 150,000 Dolar

thor-bir-portal

Hemsworth’ün maaşının düşük olması son derece anlaşılır. İlk Thor filmine kadar çok da öne çıkamamış bir kullanıcı olan Hemsworth, yakışıklı ve kaslı adam imajını tekrar çekilen Hayalet Avcıları filmi ve Thor: Ragnarok ile yıkmayı başardı. “Yabancının Behlül’üolarak başladığı kariyerinde hızla ilerleyen Hemsworth, son solo filminden bu yana film başına 15 milyon dolar ödeme alıyor.

Robert Downey Jr. – Iron Man (2008) – 500,000 Dolar

tony-stark-bir-portal

Robert Downey Jr, yalnızca görünüş olarak değil hayat öyküsü ve karakter yönünden de Iron Man ile görkemli benzerlik gösteren bir kullanıcı. İlk filmin başarısı, Downey Jr.’ın kazancını 2.5 milyon dolara kadar çıkarmayı başardıysa da Downey’in anlaştığı maaş çeki 500 bin dolarlıktı. Oyuncu, ilk Avengers filminden 50 milyon dolar alırken, Age of Ultron için 80 milyon dolar almıştı.

Chris Evans – Captain America: The First Avenger (2011) – 1,000,000 Dolar

captain-america-bir-portal

Chris Evans esasen isim sahibi bir kullanıcı olarak geldiği MCU’da milyon dolarlık bir anlaşmayla çekimlere başlayan ilk isim olmuştu. Daha önce de 2000lerin başında çekilen Fantastik Dörtlü filminde Human Torch/Johnny Storm’u canlandıran kullanıcı, bugün film başına 15 milyon dolar alıyor.

Chadwick Boseman – Black Panther (2017) – 2,000,000 Milyon Dolar

black-panther-bir-portal

Bu filmin bu kadar tutup bir siyahi kültür hareketine dönüşmesini beklemeyenler: Marvel, Disney, çocuklarına Chadwick gibi dünyanın en orta sınıf beyaz isimlerinden birini koyan Boseman’ın anne ve babası idi. 2 milyon gibi Disney şartlarında fena olmayan bu ödemeyle işe başlayan T’Challa, gelecekte mutlaka daha büyük meblağlar kazanacak.

Scarlett Johansson – İsmi Bilinmeyen Black Widow Filmi – 15 Milyon Dolar

black-widow-bir-portal

Uzun vakittir beklenen Black Widow filmi sonunda geliyor. MCU’da tam 7 farklı filmde bulunan Natasha Romanoff, kendi solo filmiyle hayranlarının karşısına çıkacak. Karakteri canlandıran aktris Scarlett Johansson ise 15 milyon dolar alacak.

Öyle görünüyor ki MCU’da geçirilen zaman arttıkça kullanıcıların kazancı da artıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen