1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. MacOS Mojave 10.14.4 yayınlandı! İşte bütün özellikler!

MacOS Mojave 10.14.4 yayınlandı! İşte bütün özellikler!

Apple dün düzenlediği konferansın sonrasında işletim sistemlerini bir bir güncellemeye devam ediyor. Son olarak MacOS Mojave 10.14.4 güncellemesi yayınlandı. Güncellemedeki yenilikler haberimizde!

Yeni MacOS ile beraber Apple News+ geldi!

Teknoloji devi Apple, dün düzenlediği konferans ile beraber Apple News+, Apple Arcade, Apple TV+ gibi yenilikleri tanıtmış, büyük ilgi toplamayı başarmıştı. Ardından dün akşam saatlerinde iOS güncellemesi geldi ve Kullanıcılar Telefonlarını iOS 12.2 versiyonuna yükseltti. Bugün ise firma, MacOS 10.14.4 güncellemesini yayınladı.

İlgili Yazı

Apple TV+ Türkiye müjdesi! İşte Detaylar

Güncelleme ile beraber şirket, News+ programını masaüstüne getirdi. Apple News+, abone olan kişilerin gazete ve dergilere sınırsız bir biçimde erişebilmesini sağlıyor. Servis, iOS cihazlara da iOS 12.2 güncellemesi ile beraber eklenmişti. Servisin ülkemiz fiyatlandırması, Türkiye topraklarına gelip gelmeyeceği henüz belli olmamakla beraber abonelik sisteminin Amerika Birleşik Devletleri fiyatı ise aylık on dolar.

apple-news-plus-tanitildi-iste-yeni-ozellikler-bir-portal

Güncellemenin getirdiği bir diğer yenilik ise Touch ID özelliğini sunan olan MacBook Pro ve MacBook Air bilgisayarlarda Safari için otomatik doldurma özelliği geliyor. Bu özellik ile beraber şifreleriniz herhangi bir Kullanıcı tarafından kullanılamıyor. Ayrıca güncelleme ile, uyumlu internet siteleri için karanlık modu; pencere bildirimleri ve güvenilir olmayan internet sayfaları için Kullanıcıları bilgilendiren uyarılar da geliyor.

İlgili Yazı

Yeni oyun servisi Apple Arcade duyuruldu!

İşletim sistemine eklenen diğer özellikler arasında firmanın yeni tanıttığı AirPods 2 kulaklıklar için destek, Maps uygulaması için hava kalitesinin belirtilmesi özelliği, USB girişli aygıtlar için güvenlik geliştirmeleri ve daha çoğu bulunuyor. Bunun dışında ufak güvenlik iyileştirmeleri de güncellemeye eklenmiş. Güncellemeye sistem tercihleri sekmesinden erişebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen