Larry King’in mirası için kavgaLarry King’in mirası için kavga

ABD’de ünlü TV sunucusu Larry King’in (87) geçen ay ölmesinin ardından 2019’da boşandığı oyuncu Shawn Southwick ile en büyük çocuğu Larry King Jr. arasında miras kavgası çıktı.

Larry King Jr. (59) sunucunun ölümünden sonra şirketlerindeki işlerin aksaması nedeniyle babası Larry King’in mirasının özel yöneticisi olarak atanmak için hukuki süreç başlattı. Shawn Southwick  (61) ise mahkemeye başvurup bu talebe itiraz etti.
Southwick başvurusunda “Bu hamle, mirası kontrol amacı taşımaktadır. Ama eski eşim Larry King, 2015 tarihli vasiyetnamesinde mirasının yasal yöneticisi olarak beni ilan etmiştir. Ben 22 yıl evli kaldığım Larry’nin mirasını genişletmek ve işleri yürütmek için uğraşıyorum” dedi.
Eski eşinin, Larry King Jr.’ın varlığını doğumundan 30 yıl sonra öğrendiğini belirten  Shawn Southwick “Larry King Jr.’ın annesi Annette Kaye boşandıktan sonra doğum yapmıştır. Eski eşim, oğluna aldığı 266 bin dolarlık hediyeler için de ortak hesabımızı kullanmıştır. Bu nedenle hediyelerin de iadesini istiyorum.”
Efsanevi sunucu Larry King’in servetinin 144 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Karmaşık aşk hayatıyla bilinen Larry King, bir kadınla iki kez olmak üzere 8 defa evlendi. Larry King’in 5 çocuğundan 2’si geçen yıl 20 gün arayla hayatını kaybetti.
Larry King Jr. ise babası Larry King’in 2019’da Shawn Southwick’ten boşandıktan iki ay sonra kaleme aldığı yeni vasiyetini mahkemeye sundu. Yeni vasiyetnamede, sunucunun eski eşi Shawn Southwick’i mirasından çıkararak, tüm varlığının beş çocuğuna eşit paylaştırılmasını istediği yazıyor.
Southwick’in avukatları ise 2019 tarihli vasiyetnamenin el yazısıyla yazıldığını, yasal nitelik taşımadığını savunuyor. Dava devam ediyor.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.