www.habermi.net sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki site kullanım şartlarını okuyun. Siteyi herhangi bir biçimde kullanan bütün ziyaretçi ve üyeler bu sayfadaki şartlara uymayı kabul etmiş sayılacaktır. Şartları kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayın. Bu metinde kullanılan “Kullanıcı” terimi, siteyi üye girişi yaparak ya da yapmaksızın herhangi bir biçimde kullanan birçok gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

– Bu sayfada bulunan kullanım şartları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla tarafımızdan herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır.

– Bu sitenin içerdiği bütün bilgilerin telif hakkı habermi.net’a aittir ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili uluslararası mevzuat kapsamında hukuki koruma altındadır. Site içeriğinin izinsiz olarak toplu olarak indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, işlenmesi ve yayınlanması, ve bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. Bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu belirleme ettiği Kullanıcılar aleyhine yasal prosedür başlatma hakkına sahiptir.

– Kullanıcılar, habermi.net’un herhangi bir içerik ya da iletişim sistemini kullanırken üçüncü şahısların yasal haklarını hiçbir biçimde ihlal etmemekle yükümlüdür. Bu gibi ihlaller ile ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu ihlallerden doğabilecek birçok hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcıya aittir.

– Sitede yazılan birçok yazı yada yorumlardan yazan kişi sorumludur. Kullanıcılar yaptıkları yorumlardan ve paylaşımlardan kendileri sorumludur. Yapılan yorumlarda argo kelimer, şahsi yada kurumsal hakları ihlal eden yorumlar, karalama maksatlı yorumlar, aslı kanıtlanmamış beyenatlar yayınlamadan dolayı çıkabilecek yasal problemlerden tamamiyle yorumu yazan oyuncu sorumludur.

– habermi.net sitesinde yorum yazan bütün ziyaretçilerin ip adresi kayıt altına alınmaktadır. Adli makamlarca istenmesi halinde ip adresleri yetkililerle paylaşılacaktır.

– Sitenin prosedürez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını ya da program ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan birçok davranış ve prosedür yasaktır. Otomatik uygulamalar kullanılarak birden fazla sorgu ya da üyelik kaydı yapılması ya da otomatik tekniklerle siteye birden fazla talep ya da bilgi gönderilmesi de bu yasağa dahildir. Bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu belirleme ettiğimiz Kullanıcıların siteye erişimini önleme ve yasal prosedür başlatacağımızı beyan ederiz.

– Site üzerinde ki bilgiler kaynak gösterilmeden paylaşılamaz. Alıntı yada Kaynak yapacak kişiler doğrudan bilgiyi edindikleri sayfa bağlantısını vermek zorundadır.

– Kullanıcı adınız ve şifreniz yalnızca kendinize aittir. Bir üyeliği çok sayıda kişi kullanamaz. Kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak yapılan bütün prosedürlerin, aksi ispat edilmediği sürece ilgili üye tarafından yapıldığı kabul edilecektir.

– Üyelik formunda verilen bilgiler doğru kabul edilir. Bilgilerin yanlış olduğundan kaynaklanacak birçok sorumluluk üyeye aittir.

– Sitede yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında birden fazla manüel ya da otomatik tıklama yapmak yasaktır. Normal bir Kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu belirleme ettiği Kullanıcıların siteye erişimini önleme ve yasal prosedür başlatacağımızı beyan ederiz.

– Bu sayfada bulunan kullanım şartlarıy ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek bütün ihtilaflar, münhasıran Türk hukukuna ve İstanbul mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.