İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Koenigsegg’in 1.600 Beygir Gücündeki Yeni Aracı, Fiyatıyla Dudak Uçuklattı!

Koenigsegg’in 1.600 Beygir Gücündeki Yeni Aracı, Fiyatıyla Dudak Uçuklattı!

Ürettiği özel otomobillerle sektörün en üst düzey markalarından biri olan Koenigsegg, 1.600 beygir gücündeki yeni otomobilini Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttı.
İsveç merkezli otomobil üreticisi Koenigsegg, bugün basın günleriyle kapılarını ziyaretçilerine açan Cenevre Otomobil Fuarı’na çarpıcı bir giriş yaptı. Duyurulan yeni otomobilin teknik özellikleri ilgi çekici olsa da önce ismine değinelim. Yeni spor otomobil, adını Christian von Koenigsegg’in babasından alıyor. Christian von Koenigsegg, babası anısına ürettikleri Koenigsegg Jesko’yu bugün düzenlenen özel bir lansmanla duyurdu.

Koenigsegg-bir-portal

Koenigsegg Jesko, 5 litrelik V8 bir motora ve 9 vitesli bir şanzımana sahip. Tüm bunların yanı sıra, otomobilin en ilgi çekici ayrıntısı ise beygir gücü. Jesko, kullanılan yakıt türüne göre 1.600 beygir gücüne ulaşabiliyor. Bu kadar yüksek bir beygir gücü, günümüzün şartlarında bile son derece muazzam.

Koenigsegg-2-bir-portal

Tabii ki bu kadar kuvvetli bir otomobilin kasası da özel olmalı. Koenigsegg, otomobilin pistonlarından motoruna kadar dünyanın en hafif malzemelerini tercih ederek aracın hızını arttırmış ve bunun yanında otomobilin net ağırlığını 1.420 kg seviyesine kadar düşürmüş. Otomobilin içi de kaputunun altı kadar tatmin edici gözüküyor. Bu kadar hızlı bir otomobilde ne kadar umursanır bilemiyoruz yalnız otomobilde kablosuz şarj ünitesi, 9 inç büyüklüğünde bir bilgi eğlence sistemi ve tabii ki USB girişleri bulunuyor.

Gelelim bu harika aracın fiyatına. Koenigsegg, Jesko modelinin baz modelini 3 milyon dolardan satışa sunacak. Paketler arasındaki fiyat farkı, eğlence sistemine gelen eklentiler ve otomobilin iç dizaynının özelleştirilmesine göre artabiliyor. Baz modelin diğer paketlerden güç anlamında herhangi bir farkı olmadığını da ekleyelim.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen