1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Kırmızı Et Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kırmızı Et Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beden sağlığı açısından büyük önem taşıyan ve balanslı beslenme açısından çok önemli olan eti alırken dikkat alırken dikkat edilmesi şart olan birkaç önemli öğe var. Et, uygun şartlarda muhafaza edilmediği takdirde insan sıhhati açısından yarardan çok zarar getirebilir.

Şayet kasabınızın daimi müşterisi haline geldiyseniz,  size vereceğimiz birkaç yolla sıhhatinize uygun etler seçebilmeniz olası olacaktır. İşte sizler için hazırladığımız et seçerken dikkat edilmesi şart olan birkaç önemli öğe…

kırmızı et

Rengine dikkat edin!

Her hayvanın et rengi değişik olur. Hayvanın vücudundaki bölümlere göre de et rengi farklılık gösterebilir. Kırmızı et alırken düşülen en önemli yanılgı koyu renk alan etin çok beklemiş olması inancıdır. Etin bekletilmiş olup olmadığını anlamak için üzerinde yer alan koyu halkalara dikkat etmek gerekir. Şayet etin renginde koyu mor halkalar oluşmamışsa o et taze manasına gelir.

kırmızı et 2

Hijyen ortamı çok önemli!

Et alınırken dikkat edilmesi şart olan en ehemmiyetli hususlardan biriside hijyenik ortamın olmasıdır. Hijyenik olmayan ortamlarda üretilen etlerde bakteri oluşumu ve küf kaçınılmazdır.

Her ette olduğu gibi kırmızı ette de genel olarak kapalı alanlarda bekletilen ve ambalajlı etleri almaya önem vermeniz gerekir.

kırmızı et 3

Dağılmayan ve sıkı duran etleri seçenek edin

Dokusunda mermer deseni olan ve dokununca sıkı duran etleri seçenek etmeye özen gösterin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen