1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

Dünyanın gündeminde geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrindeki Al Noor ve Linwood camilerine cuma namazı sırasında düzenlenen ve 49 kişinin şehit olması ile sonuçlanan hain terör saldırı var.

Yeni Zelanda katliamı hakkında bütün Dünya tek yürek olmuş vaziyette.

Tüm Dünyada milyonlarca kişinin kınadığı bu hain terör saldırı sonrasında Ekşi Sözlük’te son derece utanç verici bir olay yaşandı.

Yeni Zelanda’da camiye saldırı biçiminde açılan başlığa yazarlardan birisi utanç verici bir yorum yaptı. Yeni Zelanda katliamı için güzel olmayan ifadeler kullanan Ekşi Sözlük yazarı ile ilgili karar verildi.

İlgili Yazı

Çocukları İntihara Sürükleyen Momo Oyunu Hakkında Bakan Yardımcısından Resmi Açıklama

Katliamı öven Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı!

” Videoyu izlerken keşke Türkiye’ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim ” ifadelerini kullanan yazarın hesabının nefret söylemi sebebiyle kapatıldığı açıklanırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Emniyet tarafından yapılan açıklamada ” mukemmeligindayanilmazhafifligi ” rumuzlu Kullanıcının Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan A.A. olduğu ve ikamet ettiği adreste gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklandığı ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk Polis Teşkilatı olarak bu ve aynısı konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleriyle paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi Yasal sınırlar içindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz biçimde sürdürmeye devam edeceğiz.

Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor, yaşamını yitirenlere rAhmet, yakınlarına başsağlığı ya da ralılara acil şifalar diliyoruz.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen