İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kaçak Plakalar Terör Suçlarında Kullanılıyor!
Trendlerdeki Yazı

Kaçak Plakalar Terör Suçlarında Kullanılıyor!

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “2017 yılından itibaren tüm plakalarda darphane mührü kullanılmaya başlandı. Buna rağmen hala merdiven altında kaçak plaka basan ve dağıtan yerler var. Bu plakalar terör, gasp gibi suç olaylarında kullanılabiliyor” dedi.

kacak-plaka-2-bir-portal

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, 2017 yılından itibaren bütün plakalarda darphane mührü kullanılmaya başlandığını belirterek, “Buna rağmen hala merdiven altında kaçak plaka basan ve dağıtan yerler var. Bu plakalar terör, gasp gibi suç olaylarında kullanılabiliyor.” ifadesini kullandı.

Apaydın, yazılı açıklamasında, “sahte plaka”lara karşı uyarıda bulundu.

Sahte plaka kullanımını engellemek amacıyla 2017 yılından itibaren bütün plakalarda “darphane mührü” kullanılmaya başlandığını anımsatan Apaydın, “Bu mühürlerin üzerinde her bölgenin kodu ve ‘T.C’ rumuzu var. Darphane mühürlerinin sahte yapılma imkânı yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Mühürlerin, ülke çapında yalnızca plaka basım yetkisi olan TŞOF’a bağlı odalarda basıldığını vurgulayan Apaydın, kayıt tesciline gelen araçlara da bu mühürlerin bulunduğu plakaların takıldığını bildirdi.

Darphane mührü olmayan plakaların artık araç muayenelerinden de geçemediğine dikkati çeken Apaydın, “Buna rağmen hala merdiven altında kaçak plaka basan ve dağıtan yerler var. Bu plakalar terör, gasp gibi suç olaylarında kullanılabiliyor. Denetimler artırılarak, APP plaka satışlarının önüne geçilmeli.” şeklinde konuştu.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Güncel Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen