İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Kablosuz Kulaklık Pazarı Gün Geçtikçe Büyüyor

Kablosuz Kulaklık Pazarı Gün Geçtikçe Büyüyor

Kablosuz kulaklık modellerine olan ilgi, son günlerde hızlı bir artış gösteriyor. Bu pazardan pay almak isteyen şirketler de yeni ürünlerinin geliştirilmesi için önemli mevduatlar yapıyor. Yabancı inceleme şirketi Counter Point Research, son yaptığı incelemeyle beraber kablosuz kulaklıklara yönelik ilginin gelecekte de artacağını belirtti.

İlgili Yazı

Microsoft ve Vodafone’dan Türkçe Konuşan Sesli Asistan: TOBi

Kablosuz kulaklık satışları hızla artacak!

Araştırma şirketi Counter Point Research, geçtiğimiz günlerde kulaklık endüstrisinin geleceği ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Şirket yayınladığı raporunda, kablosuz kulaklık pazarının 2020 yılında 129 milyon birime ulaşmasını beklediğini açıkladı.

kablosuz-kulaklik-piyasasi-gun-gectikce-buyuyor-bir-portal

Apple, Sony ve Samsung iken, Apple’ın pazar payının yüzde 75 civarlarında olduğu tahmin ediliyor. Bose, Jabra ve Huawei gibi markaların da yavaşça oyuna dahil olmaya başladığı yeni pazara, Google’ın da girmesi bekleniyor.

İlgili Yazı

Spotify’a Alternatif Olabilecek En İyi 5 Uygulama

Tam kablosuz kulaklıklar için 2021 yılında küresel hacmin 27 milyar dolara yükselmesi tahmin ediliyor. Bununla beraber kablosuz kulaklıklara tanımlanacak yeni özelliklerle beraber, bu pazarın daha süratli bir yükselişe geçmesi bekleniyor. Bu özellikler arasında sağlık takibi, tam zamanlı çeviri gibi bazı önemli fonksiyonlar bulunuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen