Jeffrey Epstein’da Donald Trump ve Bill Clinton’ın kasetleri olduğu iddiasıJeffrey Epstein'da Donald Trump ve Bill Clinton'ın kasetleri olduğu iddiası

ABD’de seks amaçlı insan kaçakçılığından yargılanırken hapishanede ölen milyarder Jeffrey Epstein’ın elinde eski başkanlar Bill Clinton ve Donald Trump’ın kasetleri olduğu ortaya çıktı. CBS kanalının prodüktörü Ira Rosen,  ‘Ticking Clock’ isimli kitabında bu iddiasını doğrudan Epstein’ın eski sevgilisi Ghislaine Maxwell’e dayandırdı.

ABD’li milyarder Jeffrey Epstein, 2019 yılında seks amaçlı insan kaçakçılığı şebekesi kurmaktan tutuklanmıştı. Ancak hücresinde intihar etmişti.

Dava, Epstein’ın ortağı olarak anılan ‘Madam’ lakalplı İngiliz Ghislaine Maxwell‘e, dönmüştü. Maxwell geçen yıl temmuzda New York’ta yakalanıp hapse atıldı.

Maxwell, Epstein’ın dünyanın en güçlü ve zengin isimleriyle olan bağlantıları açısından kilit tek isim. Epstein’ın ABD eski başkanları Bill Clinton ve Donald Trump ile olan ilişkisi de şimdiye kadar hep inkar ile geçiştirilmişti.

MADAM İTİRAFI

Posta gazetesinin haberine göre CBS kanalının prodüktörü Ira Rosen, Epstein’ın kendisini sağlama almak için eski başkanların uygunsuz görüntülerini kaydettiğini yazdı. Rosen’ın bizzat Maxwell’e dayandırdığı bu iddiası ‘Ticking Clock’ isimli kitabında yer aldı.

Buna göre ’60 Minutes’ programının prodüktörü olan Rosen, 2016’da buluştuğu Maxwell’e kasetleri görmek istediğini söylemiş, ‘yerini bilmiyorum’ yanıtını almıştı.

Bu yanıt, kasetlerin varlığını kanıtladı. Epstein, mağduru olan kadınlar da malikanesinin her yerinde güvenlik kameraları olduğunu açıklamıştı.

HİLARY İÇİN SUSMUŞ

Maxwell’in başkanlık seçimlerini etkilemekten korktuğu için kasetlerin çıkarılmasına yardım etmediği de öne sürüldü.

Zira Maxwell, Trump ile yarışan Bill Clinton’ın eşi Hillary Clinton’ın seçimi kazanmasını istiyordu. Ancak Trump’ın kasetlerinin yayınlanması, Bill Clinton’ın görüntülerinin çıkmasına da yol açacaktı. Clinton’ı zora sokacağı için Maxwell, kasetler yokmuş gibi davranmayı seçmişti.

Kaset iddiası, Epstein’ın intiharıyla ilgili ‘cinayet’ şüphelerini de güçlendirdi.

SEFİRİN KIZI 41.BÖLÜM FRAGMANIKaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.