1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. James Gunn, Galaksinin Koruyucuları Yönetmenliğine Geri Döndü

James Gunn, Galaksinin Koruyucuları Yönetmenliğine Geri Döndü

Yıllar önce attığı çirkin tweet’lerin ortaya çıkmasından sonra Galaksinin Koruyucuları 3’ün yönetmenliğinden kovulan James Gunn, Marvel tarafından yeniden işe alındı.

İlgili Yazı

Avengers: Endgame’in Resmi Tam Fragmanı Yayınlandı

Marvel’ın çok sevilen film serilerinden olan Galaksinin Koruyucuları’nın yönetmeni James Gunn, 2018’in temmuz ayında önceden attığı ve kendisinin “kara mizah” olarak nitelendirdiği tweetlerin ortaya çıkmasından sonra Disney Başkanı Alan F. Horn tarafından kovulmuştu. Marvel Studios’un Başkanı Kevin Feige’nin haberi olmaksızın aniden alınan bu karar, hayranları ikiye bölmüş; bazıları kararı yerinde bulurken çoğu kişi de James Gunn’ın geri gelmesi gerektiğini söylemişti.

galaksinin-koruyucularinin-eski-yonetmeni-geri-dondu-bir-portal

Marvel’dan kovulduktan sonra Suicide Squad’ın devam filmi için DC ile anlaşan Gunn, senaryo ve ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra filmin çekimlerine başlayacaktı. Bu arada Galaksinin Koruyucuları 3 kullanıcılarının net tavırları yardımıyla filmin çekimlerinde de Gunn’ın senaryosu kullanılmaya devam edecekti.

İlgili Yazı

Netflix, Hakan: Muhafız’ın İkinci Sezonunun Yayın Tarihini Duyurdu

Hayran tabanın eleştirilerini dikkate alan Marvel, 51 yaşındaki film yapımcısını yönetmenlik koltuğunda tekrar görevlendirdi. Deadline’ın aktardığına göre Gunn’ı işe alma kararı, Disney ve Marvel arasındaki konuşmalardan aylar önce verilmişti. Bu hususta Alan Horn’u James Gunn’ın kamuya yaptığı özürlerin ve birtakım toplantıların ikna ettiği düşünülüyor.

galaksinin-koruyucularinin-eski-yonetmeni-tekrar-dondu-bir-portal
James Gunn, Marvel’a yeniden döneceğini Twitter’da paylaştığı şu yazıyla ifade etti:

“Beni son birkaç aydır destekleyen herkese minnettarım. Nasıl iyi bir insan olunduğunu sürekli öğreniyorum ve öğrenmeye de devam edeceğim. Disney’in bu kararına teşekkür ederken filmlerin aramızdaki sevgi bağını güçlendireceğine eminim. Çalıştığım süre zarfı boyunca sizden gelen onca hoş sözü duyma şerefine nail oldum. Şimdi de aynı biçimde çalışmaya devam edeceğim. En hakiki duygularımla sizi seviyorum.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen