1. Ana Sayfa
  2. Video Galerisi
  3. İzledikten Sonra Unutamayacağınız 12 Efsane TEDx Konuşması (Video)

İzledikten Sonra Unutamayacağınız 12 Efsane TEDx Konuşması (Video)

İzledikten Sonra Unutamayacağınız 12 Efsane TEDx Konuşması (Video)

TEDx konferansları, son yıllarda birçok insanın gündemine girmiş durumda. Kendi işin ehli, etkin ve ses getirmiş kişiler, kendi hikayelerini bu konferanslarda aktarma fırsatı yakalıyorlar. Sizin için, hayatınızın her anında açıp yeniden yeniden izlemek isteyeceğiniz X unutulmaz TEDx konuşmasını derledik.
Başarılı insanların hikâye leri her zaman merak edilir. Her ne kadar başarının amacı, onu diğer insanlara transfer etmek olmasa da insanız. Zaman zaman kendimizi kötü hissediyor, motive olamıyoruz. Hatta gerçekleri unutuyor, zorluklarla mücadele etmek için neler yapacağımızı kestiremiyoruz.

Dünyanın ve Türkiye’nin farklı kentlerinde düzenlenen konferanslar serisi TEDx, ilham kaynağı yaratan hikayelerin duyulmasını sağlıyor. Her konuşmacı, verilen konu üzerine sınırlı sürede aktarabileceği şeyleri aktarıyor. Lafı daha çok uzatmaya gerek yok. Sizin için ağırlıklı olarak Türkiye’de yapılmış TEDx konuşmalarından hoş ve anlamlı bir derleme hazırladık.

Çoğumuzun varlığından bihaber olduğu Van Gölü’nde yaşayan inci kefalleri… Sizce Prof. Dr. Mustafa Sarı, bir balık üzerinden ne kadar hayat dersi verebilir? Ondan daha iyi anlatmamız zor:

Yapay zekalar üzerine günümüzün en etkili yazarlarından Cem Say, geleceğin robotlarını anlatıyor:

Gezmenin ve farklı yerleri kendi imkânlarınızla görmenin kitabını yazan Bestami Köse, parasızlığın neden bir engel olmadığını anlatıyor:

Türk yemeklerinin neden bu kadar vazgeçilmez olduğunu, tarih dersi vererek anlatan Şef Vedat Başaran’dan dinleyin:

İlkokul Öğretmeni Ahmet Naç’ı daha önce duymuş olabilirsiniz. Peki hiç Mustafa Kemal Atatürk’ü ondan dinlediniz mi?

Artık masalları eskidi veya biz öyle düşünüyoruz. Peki bütün masallar çocuklar için mi? Judith Liberman Türkçe anlatıyor:

Barış Özcan’ı YouTube’da ürettiği etkin içeriklerle biliyoruz, yalnız orada anlatmadığı çok özel bir hikayeyi buradan dinlemek mümkün:

Gazeteci Cem Seymen, uzun yıllardan beri Anadolu’nun farklı köşelerinden insanların ve mücadelelerin hikayelerini aktarıyor. Peki ya ülkemizdeki gençlerin hikayeleri?

Acımasızlık, insanlığa ihanet. Araştırmacı Gazeteci Büşra Sanay, “Kardeşini Doğurmak” adındaki kitabıyla yüzümüze vurduğu bir gerçeği anlatıyor. Hernet dinlemesi gerek:

Sapiens kitabının yazarı Yuval Noah Harari’den insanlığın Dünya’ya nasıl egemen olduğuna dair, aydınlatıcı bir bakış açısı (Altyazılı):

Mandıra Filozofu gibi aykırı filmleriyle tanıdığımız Müfit Can Saçıntı, domatesler üzerinden hepimize hayat dersi veriyor:

Çocukken Dünya’yı görme hayalleri kuran Ayşe Teyze, bu hayaline 60 yaşından sonra 25 ülke gezerek kavuştu. Kendisinden dinleyin:

Sizde dikkatinizi çeken TEDx konuşmalarını yorumlar kısmında herkesle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen