1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. İşte Türkiye’de Yılın En Popüler Mobil Uygulama ve Oyunları

İşte Türkiye’de Yılın En Popüler Mobil Uygulama ve Oyunları

App Annie’nin her yıl düzenlediği The State of Mobile raporuna göre Türkiye’de geçtiğimiz yıl boyunca en fazla kullanılan 10 oyun ve 10 uygulama belli oldu.

Bir milyondan fazla oyuncunın güvendiği uygulama piyasa analizcisi App Annie, 2018 yılında Türkiye’nin en fazla kullandığı uygulama ve oyunları listeledi. Verilerinin tutarlılığı ile kendine güvenilirliğini bütün dünyaya duyurmuş firmanın yayınladığı listede tanıdığımız isimler de mevcut. Açıklanan liste ise alttaki biçimde oldu:

En çok kullanılan programlar

1. WhatsApp Messenger

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 1
Dünya üzerinde aylık aşağı yukarı 1,5 milyar oyuncuya sahip olan WhatsApp, sayısız kişinin günlük iletişim ihtiyacını karşılayan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. SMS kavramını büyük bir oranda hayatlarımızdan çıkaran uygulama para ödemeden kullanılabiliyor.

2. Instagram

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 2

En tanınmış sosyal medya platformlarından olan Instagram, fotoğraflarınızı dünyayla paylaşmanıza imkân sağlıyor. Kullanması tamamiyle bedava olan programla beraber fotoğraflarınızı paylaşırken dostlarınızın paylaşımlarını da takip edebilirsiniz.

3. Facebook

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 3

Başlangıçta üniversite arkadaşlarının birbirini bulması için geliştirilen yalnız sonrasında beklenmedik bir biçimde büyüyen sosyal medya programıyla dünyadan haberler alın. Arkadaşlarınızın ve sizin sohbet edebileceği bir platform olarak kullanmanın yanı sıra dünyadaki gelişmeleri takip edebileceğiniz bir portal şeklinde de kullanabileceğiniz uygulamanın tamamiyle bedava olduğunu belirtmekte de fayda var.

4. Facebook Messenger

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 4

Facebook üzerinden mesajlaşmayı basitleştiren uygulama vasıtası ile dostlarınızla mesajlaşabilir ve onlara ses, görüntü veya video gibi medyaları aktarabilirsiniz. Uygulamanın, Facebook’un bir eklentisi olarak kullanıldığını da belirtelim.

5. Twitter

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 5

Son dakika haberlerinden spor, siyaset veya günlük haberlere anında erişebileceğiniz platformda kendi düşüncelerinizi de basitçe paylaşabilirsiniz. Dünyada neler olup bittiğini her an takip edebileceğiniz uygulama vasıtası ile bütün basın organları cep telefonunuzun içinde olacak.

6. Türk Telekom Online

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 6

Türk Telekom Online uygulaması vasıtası ile kullanımlarınızı takip edebilir, kampanyalardan haberdar olabilir ve faturalarınızı mobil olarak ödeyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra haftalık ödüllerle ücretsiz dakika, SMS veya internet kazanma imkânınız da bulunuyor.

7. Sahibinden.com

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 7

İkinci el veya sıfır ürünlerin yanı sıra emlak, otomotiv gibi ihtiyaçlarınızın hepsine tek bir sayfadan ulaşmak nasıl olurdu? Sahibinden.com ile aradığınız neyse bir aramayla önünüzde olsun.

8. e-Devlet

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 8

SGK 4A hizmet dökümü,Adalet Bakanlığı mahkeme dava sorgulama ve SGK GSS prim borcu sorgulama gibi çoğu prosedürü telefonunuzdan yapmanıza imkân tanıyan uygulama vasıtası ile sıra bekleme problemi ortadan kalkıyor.

9. letgo

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 9

İhtiyacınız olmayan ürünleri satmak hiç bu kadar basit olmamıştı. Ürününüzün fotoğrafını ve açıklamasını yükleyin ve gerisini letgo sizin için halletsin.

10. My Vodafone T

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 10

Tüm fatura prosedürlerinizi mobil olarak gerçekleştirebileceğiniz uygulamada müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalmadan çoğu prosedürün üstesinden gelebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kalan kullanımlarınızı da saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz.

En çok oynanan oyunlar

1. Candy Crush Saga

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 11

Dünya üzerinde milyonları kendine bağlayan oyunda yapmanız gereken şey çok kolay. Üç veya daha çok aynı cinsteki şekeri yan yana getirmeye çalışın ve bölümleri geçin.

2. PUBG MOBILE

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 12

Bilgisayardaki başarılı olmasının sonrasında mobil platformu da ele geçiren PUBG, savaşı telefonlarınıza taşıyor. Takımınızı kurun, ekibinizi yönetin ve birinciliğe oynayın. Tabii ki kendinize güveniyorsanız 99 şahsa tek başınıza da kafa tutabilirsiniz.

3. Clash of Clans

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 13

Köyünüzü kurup diğerlerini yönetmeye hazır mısınız? Köyleri yağmalayıp kendi köyünüzü geliştirin. Herkese hakim olun.

4. 101 Okey

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 14

101 Okey ile okey keyfi evinize geldi. Dördüncü arama derdini sonlandıran oyun vasıtası ile istediğiniz her an okey oynayabilir, adınızı lider tablosuna çıktısını alabilirsiniz.

5. Helix Jump

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 15

Labirent oyunları yeni bir biçim kazandı. Kolay kontrolleri, zengin resim efektleri ve kendine bağlayan oynanışıyla en yüksek skoru yapmaya çalışın. Kolay olmayacak.

6. Clash Royale

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 16

Clash of Clans’in yapımcılarından Clash Royale’de arenaya girip rakibinizi yok edin. Strateji ve heyecanın bir arada bulunduğu oyunda hayatta kalmayı başarabilecek misiniz?

7. Kafa Topu 2

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 17

Masomo Gaming tarafından tasarlanan oyunda heyecan katiyen son bulmayacak. Karakterinizi geliştirin, özel yeteneklerinizi kullanın ve rakibinizi mağlup edin. Futbolseverlerin bir numaralı tercihi Kafa Topu 2’yi indirmek için alttaki bağlantıları kullanabilmeniz mümkün.

8. A Word Game

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 18

Size verilen karışık harflerin arasında gizli kelimeleri bulabilecek misiniz? Kelime dağarcığınızı sınayacak oyunda genel kültürünüzü test edin.

9. Subway Surfers

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 19

Bir tren istasyonunda grafiti yapıyorsunuz yalnız güvenlik görevlisi peşinizde. Kaçmayı başarabilecek misiniz?

10. Kelimelik

türkiyede-popüler-uygulama-ve-oyunlar-bir-portal 20

Scrabble türünde bir oynanışa sahip Kelimelik ile arkadaşlarınıza meydan okuyun. Büyük rekabetleri ortaya çıkaracak oyun ile herkese Türkçe yeteneklerinizi sergileyin.

Son oyunla beraber Türkiye’deki akıllı telefon oyuncularının en fazla tercih ettiği oyun ve programların bulunduğu listemizin sonuna geldik.  Eğer listede bulunması gerektiğini düşündüğünüz bir uygulama varsa yorumlar bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen