1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. İşte Türkiye’de 2018’in En Çok Beğenilen Dizi ve Oyuncuları

İşte Türkiye’de 2018’in En Çok Beğenilen Dizi ve Oyuncuları

Ipsos, her sene tekrarladığı Türkiye Barometresi Yeni Yıl Özel Araştırması kapsamında, Türkiye‘nin en beğenilenlerini açıkladı.
Ipsos Türkiye Barometresi’nin bu seneki değerlerine göre Türkiye’nin en beğendiği TV dizi ‘si, %11’lik seviyesiyla Çukur oldu. Bu yapımı %7’lik oranlarıyla Avlu ve Arka Sokaklar takip etti. Dilerseniz yayınlanan istatistiklere, grafiklerle birlikte göz atalım.

2018’de En Beğendiğiniz Yerli Dizi Hangisi?

en-çok-beğenilen-yerli-dizi-bir-portal
2018’de En Beğendiğiniz Kadın Dizi Oyuncusu Kimdir?

en-çok-beğenilen-yerli-dizi-bir-portal 1
2018’de En Beğendiğiniz Erkek Dizi Oyuncusu Kimdir?

en-çok-beğenilen-yerli-dizi-bir-portal 2
Ipsos’un Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Sosyal Araştırmalar Hizmet Birimi Lideri Özlem Bora, yukarıdaki üç endeksin zirvede yer almasıyla alakalı fikirlerini paylaştı. İşte Bora’nın görüşleri:

Türkiye’de yerli dizi seyretme seviyesi %90’a yakın. Diğer bir söyleyişle hepimiz en az bir yerli dizi seyrediyoruz. Öne çıkan dizilere baktığımızda ise aksiyon ve polisiye çoğunluklu dizileri görüyoruz. Çukur başladığı ilk günden beri gerektiğince sadık bir izleyici kitlesine sahip ve karakterleri ile öne çıkan ve anılan bir dizi durumuna geldi. 2 senedir yayında olan bu dizi, bilhassa erkekler ve millennials kitlesi yönünden dikkatle izleniyor. Dizide mahalle kavramı, dayanışma ve dışarıdan gelen gözdağlarına karşı birlikte durulması, endeksin çekim noktalarının başında gelmekte.

en-çok-beğenilen-yerli-dizi-bir-portal 3
13senedir yayında olan Arka sokaklar ise Türkizleyicileri için fenomen bir dizi olmuştur. Son dönemlerde kadınların başrolde bulunduğu dizilerin sayısında artış görüyoruz. Çoğunluğu kadın karakterlerden oluştuğu Avlu dizisi bu seneye damgasını vuran dizilerden birisi oldu. Hapishanede geride bıraktığımız dizi, kadın mahkumların hapishane evveli hayat sürdürdükleri şiddete ve hapishanedeki kadınlar arasındaki güç savaşlarına dair öyküsü ile ilgi çekiyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen