1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. İşte Tüm Zamanların En çok Satan 15 Oyunu

İşte Tüm Zamanların En çok Satan 15 Oyunu

Oyun dünyası günden güne gelişmeye devam ederken oyun satışları, her yıl yeni bir barajı arkasında bırakıyor. Tüm dönemlerin en fazla satan 15 oyununu listeledik.
Tetris’ten günümüz oyunlarına, yıllar içerisinde büyük bir gelişme yaşayan oyun dünyasının en fazla satan yapımlarını derledik. Gerek PC’de gerekse konsollarda çoğu oyun, koca bir nesli etkisi altına aldı.

Bu içeriğimizde bütün dönemlerin en fazla satış rakamına ulaşmış oyunları sizlerle paylaşıyoruz.

15. Call of Duty: Black Ops (26,2 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 1

 • Çıkış tarihi: 2010

Call of Duty serisinin en tanınmış oyunlarından biri olan Black Ops, listemizin 15’inci sırasında yer alıyor. Black Ops, Call of Duty dünyasına zombileri dahil eden 2. oyundu. Ayrıca yeni bir hikaye ile bir dönemin kapılarını aralayan bir oyun olarak karşımızda çıkmıştı.

 

14. Call of Duty: Modern Warfare 3 (26,5 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 2

 • Çıkış Tarihi : 2011
  Hikayesiyle çıktığı dönemi kasıp kavuran Modern Warfare 3, grafikleriyle pek de gündeme gelememişti. Yine de efsanevi karakter Captain Price’ı ve ekibini gördüğümüz bu oyun, oyunseverler tarafından sevgiyle karşılandı.

13. Grand Theft Auto: San Andreas (27,5 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 3

 • Çıkış tarihi: 2004

Belki de Grand Theft Auto serisinin en sevilen oyunu olan San Andreas, satış anlamında serinin lideri olmasa da hikayesiyle, kuşkusuz en sevilen Rockstar Games oyunlarından biri oldu. Listenin 13’üncü sırasında bulunan San Andreas, Grand Theft Auto V’den sonra serinin en fazla satan oyunu oldu.

12. Wii Play (28 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 14

 • Çıkış tarihi: 2006

Nintendo’nun Wii isimli konsoluna özel piyasaya sürülen Wii Play, içerisinde mini oyunlar barındıran bir oyun paketinden farksız. Çıktığı dönemde az rastlanan bir özellik olarak çoklu oyuncu modu bulunan oyun, 2006 yılında oyuncularla buluşmuştu.

11. New Super Mario Bros. Wii (29,3 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 4

 • Çıkış Tarihi:2009

Nintendo Wii’ye çıkan son Mario oyunu olan New Super Mario Bros, çizgi film tadındaki grafikleriyle çıktığı dönem fazlasıyla sevilmişti. Tabii ki oyunun çoklu oyuncu desteği de bulunuyordu. New Super Mario Bros, oyun dünyasının yeni yeni geliştiği o yıllara damgasını vurarak 29 milyon satışı geçti.

10. Diablo 3 (30 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 5

 • Çıkış Tarihi 2012

Duyurulmasıyla beraber Diablo 2 oyuncularını heyecanlandırmaya başlayan Diablo 3, günümüzde bile oyuncu sayısı anlamında listelerde yer edinmeyi başarıyor. Yapımcı şirket Blizzard, Diablo 3’e yeni eklentiler getirerek oyunu canlı tutmaya devam ediyor.

9. New Super Mario Bros. (30,7 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 5

 • Çıkış Tarihi:2006

Çocuk kitleyi hedefleyerek piyasaya sürülen New Super Mario Bros, erişkinleri bile etkisine alacak kadar çarpıcı bir oyun olarak akıllarda yer etti. 2 boyutlu bir platform oyunu olarak piyasaya sürülen oyun, 30 milyon satış barajını geçmeyi başardı.

8. Wii Sports Resort (32,8 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 6

 • Çıkış tarihi: 2009

Wii Sports oyununun devamı olarak piyasaya sürülen Wii Sports Resort, 12 farklı sporu tek bir çatı altında toplayan ve döneminin en fazla konuşulan oyunlarından biri oldu. Durum böyle olunca oyunun 30 milyondan fazla satılması da kaçınılmaz hale geldi.

7. Tetris Game Boy (35 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 7

 • Çıkış tarihi: 1989

Şüphesiz hernet oynadığı ve tanıdığı oyun Tetris’in Game Boy konsollara çıkan sürümü, listemizin en eski oyunlarından biri. Yine de 35 milyon satışa ulaşan efsaneleşmiş oyunu belki de günümüzde bile oynayanlar vardır.

6. Mario Kart Wii (36,3 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 8

 • Çıkış tarihi: 2008

Listemize Wii oyunlarıyla devam ediyoruz. Mario Kart Wii, Mario’yu yarış temasıyla birleştiren ve günümüzde bile akıllara gelen eski oyunlardan biri. Çıktığı dönemde bu tarz oyunlar olmadığı için döneme damga vuran Mario Kart, 35 milyon satış barajını rahatça geçti.

5. Super Mario Bros. (40,2 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 9

 • Çıkış tarihi: 1985

Bilgisayar tarihinin en eski oyunlarından biri olan Super Mario Bros, Java destekli telefonlarda oynanabilir olduğu da duyurulunca sevenlerini mest etmişti. Listemizin en fazla satan oyunlarından biri olan oyun, 40 milyon satışı geçmiş durumda.

4. Grand Theft Auto V (54 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 10

 • Çıkış tarihi: 2013

Grand Theft Auto serisinin en fazla satan ve ilk kez 3 farklı karakterin hikayesine odaklandığımız oyun, 50 milyondan fazla satarak listenin dördüncü sırasında yer alıyor. Rockstar Games, Grand Theft Auto V’i günümüzde bile güncelleyerek oyuncuları elinde tutmayı başarıyor.

3. Minecraft (70 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 11

 • Çıkış tarihi: 2009

Geçtiğimiz yıllarda YouTube Türkiye’yi de etkisi altına alan Minecraft, dünya genelinde da çok seviliyor. Listenin ilk üçüne girmeyi başaran oyun, 70 milyon satış rakamına ulaşmış durumda.

2. Wii Sports (82,6 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 12

 • Çıkış tarihi: 2006

Nintendo tarafından tasarlanan Wii Sports, içerisinde çoğu sporu barındırarak çıktığı dönemde erişkinleri bile etkisi altına almıştı. Tüm dönemlerin en fazla satan ikinci oyunu olan yapım, eskimiş olduğu halde akıllarda kalmaya devam ediyor.

1. Electronik Arts Tetris (100 milyon)

en-cok-satan-15-oyun-bir-portal 13

 • Çıkış tarihi: 2006

Efsaneleşmiş Tetris’in Electronic Arts tarafından güncellenmiş hali 2008’de karşımıza çıkmıştı. 80’li yıllarda ortaya çıkmış olan Tetris’i daha iyi grafiklerle görmek herkesi etkilemiş olacak ki günümüzde bile bütün dönemlerin en fazla satan oyunu olarak listeye liderlik ediyor.

Listede bulunan eski oyunları yeni oyunlarla olan rekabetinden kaynaklı kutlama etmek gerek. Bazı oyunların az sattığını bazılarının ise çok sattığını düşünebilirsiniz. Listede bizim de şaşırdığımız rakamlar oldu. Bu tarz liste haberlerine çıktığı an erişebilmek için bizi takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (1)

 1. tetris mi 😀 acaip şaşırdım şuan