1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İstanbul’da Gizemli Olay: Evlerin Kapısına Para Dolu Zarf Bırakılıyor

İstanbul’da Gizemli Olay: Evlerin Kapısına Para Dolu Zarf Bırakılıyor

İstanbul Hasköy’de, gecekonduların fazlaca olduğu bir mahalledeki evlerin kapısına, içerisinde 1000 TL bulunan zarflar bırakılıyor. Mahalleliler, bu gizemli adam (ve ya adamlara) şimdiden Hızır lakabını taktılar.

Çoğunlukla gecekonduların bulunduğu bir bölgede yaşayanlar, son 1 aydır gece kapılarının önüne içerisinde bin TL bulunan zarflarla karşılaşıyorlar. Sabaha karşı mahalleye giren bazı kişi veya kişiler, öncesinden belirleme ettikleri maddi vaziyeti kötü ailelerin kapılarından içeriye bir veya çok sayıda zarf bırakıyorlar. Her bir zarfın içerisinde ise bin TL bulunuyor.

Mahallenin sakinlerinden olan ve kendilerine de bu yolla para dolu zarf bırakılan Paşa Ali Bilgin, konu ile ilgili şöyle dedi: “Sabah namaz vakti kalktım evde tespih çekiyorum. Abdest aldım. Bir ses oldu dışarı çıktım. Baktım bacımla konuşuyorlar. Ne oluyor, dedim. ‘Amca bir zarf bıraktım pazar parası yaparsınız’ dedi. Dedim ki ‘Burada bir hane yok. Bacım da var’ dedim. Yukarılarda ona da vermişler. Dağıtarak gelmişler. Sonra gittiler. Zarfta ya 100 veya 200 lira var sandım. Baktım bin TL var. 3 zarf aldık. ‘Nereden geldi bu para?’ dedim. ‘Amca karıştırma bu söylenmez. Patronumuz sağ olsun’ dediler.”

istanbul-para-dolu-zarflar-bir-portal

Bir diğer mahalle sakini olan Mustafa Bilgin ise, “Buradan geçerken ışığı görüyorlar. Burada duruyorlar. Abimi görüyorlar. Zarf veriyorlar 2-3 tane. Bin lira varmış zarfta. Sonra da gidiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bir ay içerisinde bu olayın başına iki kere geldiğini söyleyen Yaşar Bilgin de, “Geçen hafta ve ondan önceki hafta oldu. 2 defa oldu bu ay içerisinde. Birinde sabah 06.30 da diğerini de gece 23.30’dan sonra dağıtmışlar. Bizde babam almış sabah dağıtıldığında. Zarflardan bin lira çıktı. 40 senedir bu mahalledeyim böyle bir şey görmedim. Allah razı olsun. Diğer iş adamlarına da örnek olsun. Herkes bir mutlu oldu. Babam da ihtiyacı olan akrabalarına da dağıttı. duyduğumuz 15, 20 ev var. Ama daha çok var. Kimse söylemiyor.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen