İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İşler Kızışıyor: Apple ile Spotify Arasında Kavga Büyüyor

İşler Kızışıyor: Apple ile Spotify Arasında Kavga Büyüyor

Geçtiğimiz günlerde Spotify, Apple’ı AppStore üzerinden haksız kazanç sağladığı gerekçesiyle mahkemeye vermişti. Apple’dan da sert bir yanıt gelmişti. Şimdi ise Spotify, yeni bir hamle yapıyor.
Geçtiğimiz hafta Spotify, Apple’ı Avrupa Komisyonuna şikâyet etmişti. Gerekçesi ise Apple’ın AppStore’da Spotify’ın satışları üzerinden haksız gelir elde etmesiydi. Apple’dan gelen sert yanıt Spotify’ı kızdırmış olacak ki, tanınmış müzik dağıtım şirketi yeniden hamle yapmaya hazırlanıyor.

Spotify’ın bu şikayeti, iki şirket arasında hızlıca halka açık bir söz düellosuna dönüştü. Daha önce de haberini yaptığımız Apple’ın bu şikayete sert yanıtı, para ödemeden AppStore’da bulunan bir uygulama olan Spotify’ın uygulama içi satın alımlardan gelen kârın hepsini kendine isteyerek asıl haksız kazancı onların sağlamak istediğini belirtiyordu.

apple-ile-spotify-arasındaki-sorun-bir-portal-1

Ancak işler burada bitmedi. Spotify, bu açıklamaya yanıt vermek adına biraz süre harcayarak daha sert bir geri dönüş yaptı:

“Bütün tekel firmalar, böyle olaylarda tüketiciyi derinden etkilemek adına hiçbir şey yapmadıklarını ifade edip masum görünmeye çalışırlar. Yani Apple’ın bu yanıtını öngörmüştük ve tahmin ediyorduk.”

İlgili Yazı

Rekabet Kurumu, Digitürk’ün Futbol Paketleri Hakkında Soruşturma Başlattı

“Bizim şikâyette bulunmamızın nedeni, Apple’ın bu olaya bakış açısının tüketicileri ve rekabeti kötü istikametten etkilemesiydi ve bu mutlaka kanuna aykırı bir olay. Bu, Apple’ın “iOS Kullanıcılarının Spotify değil, Apple müşterileri olduğu” düşüncesini kanıtlıyor, ki bu da Apple’ın asıl problemidir. Avrupa Komisyonu’nun vereceği birçok karara saygı duyuyoruz.”

İki dev şirket arasındaki bu kızışma, tüm kamuoyunun dikkatini üzerine çekmiş vaziyette. Kim haklı çıkar bilemeyiz ama bu olayın tarihe geçeceğine eminiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen