İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. iOS 13 ekran görüntüleri ortaya çıktı

iOS 13 ekran görüntüleri ortaya çıktı

ios-13-ekran-goruntuleri-ortaya-cikti

Apple 3-7 Haziran tarihleri arasında WWDC 2019’un kapılarını açıyor. Bu etkinlikte tanıtılması beklenen önemli gelişmelerden biri de iOS’in yeni sürümü. Etkinliğe kısa bir süre iOS 13 ekran görüntüleri ortaya çıktı.

İlgili Yazı

Apple iOS 13 için tarih resmi olarak açıklandı

ios-13-ekran-goruntuleri-ortaya-cikti-2

iOS 13 ekran görüntüleri ile iOS 13 özellikleri ortaya çıktı

iOS 13 özellikleri bu ekran görüntüleriyle netlik kazandı diyebiliriz. Yeni yazılım güncellemesisi ile beraber iOS Kullanıcıları Karanlık Mod’a ayarlardan ve ya Kontrol Merkezi üzerinden geçiş yapabilecek. Ana ekranda dikkat çeken önemli değişiklik ise Dock’un koyu bir arka plana kavuşmuş olması. Karanlık Mod ile beraber yeni duvar kağıtlarının da gelmesi bekleniyor. Ancak şimdilik bununla ilgili bir gelişme yok.

Karanlık Mod açıkken Apple Music gibi bir uygulamada arka plan renginin siyaha büründüğünü görüyoruz. Bu değişiklik bunun yanı sıra pil ömrünü de uzatacak gibi duruyor. Çünkü, OLED ekranlar siyah pikselleri aydınlatmak için güç kullanmak zorunda kalmıyor.

iOS 13 özellikleri arasında bir diğer dikkat çeken ayrıntı ise ekran görüntüsü bölümünde bulunuyor. Ekran görüntüsü alındıktan sonra, görüntü üzerinde direkt olarak işlem yapılabilir. Bir önceki sürümde ekran görüntüsünü sol altta ufak bir simge olarak görüyorduk ve işlem yapmak için bu görüntüye dokunmamız gerekiyordu.

ios-13-ekran-goruntuleri-ortaya-cikti-3

iOS 13 ile birlikte Anımsatıcı uygulamasının da tasarımı değişiyor. Bu değişikliği iPad üzerinden alınmış bir ekran görüntüsünde görüyoruz.

Yeni güncellemeyle birlikte Arkadaşlarımı Bul ve iPhone’umu Bul uygulamaları birleşiyor. İki uygulamanın tüm özellikleri tek çatı altında toplanıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

“Zayıf insanlar fırsatları beklerler. Güçlü insanlar ise fırsatları kendileri yaratırlar.” Og Mandino

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen