1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. iOS 12.2 yayınlandı! İşte sunulan yenilikler!

iOS 12.2 yayınlandı! İşte sunulan yenilikler!

Apple bugün düzenlediği 25 Mart etkinliğinde beklendiği yeni servislerini duyurdu. Apple TV Plus, Apple Card ve Apple News Plus gibi servislerin tanıtıldığı aktiviteden hemen sonra iOS 12.2 versiyonu Kullanıcılara sunuldu. Bu aktivitelere beraber bir iOS güncelleme haberi bekleniyordu.

Böylece iOS’un yeni ara versiyonu altıncı betadan sonra Kullanıcılar ile buluşmuş oldu. Gelin, şimdi iOS 12.2 güncellemesinin ayrıntılarına ve başta yeni servisler olmak suretiyle Kullanıcılara sunulan onlarca farklı yeniliğe hep beraber göz atalım.

iOS 12.2 yayınlandı! iOS 12.2 neler sunuyor?

Her zaman olduğu gibi Apple yine güncelleme notlarını son derece kısa tutuyor. Yaklaşık 830 MB boyutundaki iOS 12.2 güncellemesinin dört yeni Animoji içerdiği vurgulanıyor. Bunlara ek olarak her iOS güncellemesi için standart hale gelen ” kararlılık iyileştirmeleri ve problem gidermeler ” ifadesi kullanılıyor.

Domuz, köpekbalığı, zürafa ve baykuş dahil olmak suretiyle 4 yeni Animoji’nin Kullanıcılara sunulduğu iOS 12.2 birkaç saat önce duyurusu yapılan Apple News+ abonelik hizmetini destek veriyor.

ios-12-2-yayinlandi-bir-portal-1

İlgili Yazı

Apple TV+ Türkiye müjdesi! İşte Detaylar

Yine biraz önceki aktivitede tanıtılan Apple Card servisi için Cüzdan uygulaması baştan aşağı yenilendi. Ek olarak Sony, Samsung ve LG gibi şirketlerin üçüncü taraf televizyonları için AirPlay 2 ve HomeKit desteği sunuluyor.

Bu kapsamda Ev uygulaması üzerinden TV’ye erişim mümkün hale geldi. Denetim Merkezi’ne iPhone’un ekranını tamamiyle kaplayan ve daha koyu bir renge sahip olan yeni / güncellenen televizyon kumandası eklendi.

ios-12-2-animoji-bir-portal
Bunlara ek olarak onlarca farklı yeniliğin daha Kullanıcılara sunulduğu iOS 12.2 versiyonuna: iOS cihazlarınızda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden ya da Telefonu PC’ye bağlayarak iTunes uygulaması üzerinden erişebilirsiniz.

iOS 12.2 hangi cihazlara geldi

iOS 12.2 güncellemesini alan iOS cihazlar tam anlamıyla şöyle;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen