İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Internet Archive, Google+ Kapanmadan Önce Herkese Açık Gönderileri Korumaya Çalışıyor

Internet Archive, Google+ Kapanmadan Önce Herkese Açık Gönderileri Korumaya Çalışıyor

Google’ın sosyal medya hizmeti Google+ Nisan ayında kullanım dışı olacak. Bu hizmet durdurulmadan önce Internet Archive, Google+’taki herkese açık gönderileri güvenliğini sağlamak ve arşivlerine almak istiyor.
Google, Nisan ayında Google+ ağındaki verileri silmeye başlamaya hazır. Ancak bundan önce Internet Archive ve ArchiveTeam, platformdaki herkese açık gönderileri sonsuza dek kaybolmadan önce güvenliğini sağlamak için çalıştıklarını söylüyor.

Ekip; Reddit’teki bir yayında, verileri güvenliğini sağlamak için komut dosyaları kullanarak mesajları arşivleme çalışmalarına başladıklarını duyurdu. Ayrıca ekip, çabalarının sadece halka açık olan yayınları kapsayacağını söylüyor: Özel olarak işaretlenmiş ya da silinmiş yayınları yedekleyemeyecekler. Tüm bunların yanı sıra hesap içeriklerinin arşivlenmesini istemeyen kişileri belirlendi ve talepleri doğrultusunda istemeyen kişilerin gönderileri arşivlenmeyecek. Yani her şey arşivlenmese de çoğu şeyin arşivleneceği söylenenler arasında.

google-plus-verileri-nasil-indirilir-bir-portal.jpg

Google, Kullanıcı verilerini açığa çıkaran büyük bir güvenlik probleminin sonrasında geçen Ekim ayında sosyal medya hizmeti Google+’ı kapatmaya karar verdi. İkinci bir güvenlik açığının açığa çıkarılmasından sonra Google, hizmeti kapamak için süreci hızlandırdı ve bu yılın başlarında 2 Nisan’da tüketici verilerini silmeye başlayacağını belirtti. Google, Şubat ayında yeni profil sayfaları ve toplulukları oluşturma özelliğini kapattı.

İki ekip (Internet Archive ve ArchiveTeam), ileride insanların kullanıp yararlanması için internetteki bazı bilgileri kaybolmadan önce arşivleme ve koruma görevini üstlenmiş vaziyette.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen