İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Intel GPU Arayüzü Yenileniyor

Intel GPU Arayüzü Yenileniyor

intel-ekran-kartı-bir-portal-min

Kendi ekran kartını geliştirmeye başlayan Intel, GPU’ları için geliştirdiği programın kullanıcı arayüzünü güncelleyeceğini duyurdu.

2017’nin sonlarında AMD Radeon ekran kartlarının başındaki isim Raja Koduri, AMD’den ayrılarak Intel’e geçtiğini duyurmuştu. Intel’in ekran kartı geliştirmeye başlayacağına işaret eden bu geçiş, bir müddet sonra şirket tarafından da doğrulanmıştı.

 

Radeon ve GeForce ekran kartlarına rakip olmaya hazırlanan Intel, ekran kartlarının piyasaya çıkmasından önce yeni GPU kullanıcı arayüzünü duyurdu. Graphics Command Center olarak adlandırılan yeni programda fonksiyonların modern bir kullanıcı arayüzüne yerleştirildiği görülüyor.

İşlevlere baktığımızda ise şimdilik çok da önemli bir şey bulunmadığını görüyoruz. Ekran çözünürlüğü, yenileme hızı, yönü ve video parlaklığı gibi fonksiyonlar bulunuyor. Ayrıca eski programda olduğu gibi, yenisinde de kısayol tuşları atamak mümkün.

Intel’in gelecek Xe ekran kartları için tasarlanan program, Windows 10 için Microsoft Mağaza’da yayınlandı. Graphics Command Center, şimdilik Intel HD Graphics ile kullanmak mümkün vaziyette.

intel-graphics-command-center-2-bir-portal-min intel-graphics-command-center-1-bir-portal-minintel-graphics-command-center-3-bir-portal-min

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen