1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Donanımı
  3. Intel 8. nesil işlemcisini duyurdu!

Intel 8. nesil işlemcisini duyurdu!

intel-8-nesil-islemcisini-duyurdu-bir-portal-min

Yeni nesil çalışma anlayışı yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Artık çoğu iş evden yapılabiliyor. Tabi bunun için gerekli donanıma sahip bilgisayarlar şart.

Mobilitenin gün geçtikçe arttığı iş Dünyasında bilgisayarların da bu değişime ayak uydurması gerekiyor. Dünyadaki insanların artık neredeyse yüzde 70’i haftada en az bir kere uzaktan çalışıyor. Yeni nesil Intel İşlemci ailesi Intel Core vPro da bu yolla çalışan insanları hedefliyor.

İlgili Yazı

AMD EPYC İşlemciler Bulutun Favorisi

Yeni Intel İşlemci iş Dünyasına hitap ediyor!

Intel de bilgisayar platformlarını geliştirerek şirketlere yönelik çözümler sunmaya devam ediyor. Platformların amacı mobil çalışanlara ihtiyacı olan bağlantı, güvenlik ve yüksek performans gibi ölçütleri sunabilmek. Bu doğrultuda Whiskey Lake mimarisi üzerine kurulu yeni 8. nesil Intel Core vPro pazardaki yerini aldı.

Yeni İşlemciler WiFi 6 (Gig+) çözümleriyle konfigüre edilmiş biçimde geliyor. Ayrıca Hardware Shield teknolojisi de burada karşımıza çıkıyor. Bu koruma kalkanı güvenlik açısından Kullanıcının işini basitleştiriyor. Teknoloji ilave bir BT altyapısı da gerektirmiyor.

Intel, 3 yaşındaki bir PC ile karşılaştırıldığında, sekizinci nesil Intel Core vPro i78665U İşlemcinin yüzde 65’e kadar daha süratli genel performans ve 11 saate kadar pil ömrü sağladığını söylüyor. Bu çalışanların yanlarına şarj cihazlarını almadan çalışabilmeleri konusu ile ilgili oldukça önemli.

Yeni Intel Optane hafıza H10 katı hal depolama özelliği vasıtası ile büyük dosyalar daha süratli açılabiliyor.

İlgili Yazı

Hangi AMD İşlemcisi, Hangi Intel İşlemcisiyle Eşleşiyor?

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Bilgisayar Donanımı Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen