İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Intel, 5G iPhone Modelleri İçin Tarih Paylaştı!
Trendlerdeki Yazı

Intel, 5G iPhone Modelleri İçin Tarih Paylaştı!

5G teknolojisinin bu yıl ABD’de yavaş yavaş kullanılmaya başlanacak olması sebebiyle akıllı telefon üreticileri adeta bir yarış içerisine girdiler. Kısa bir süre önce duyurulan Galaxy S10 5G‘de bu yarışa dahil olan modellerden birisi.

İlk 5G’li akıllı telefonu tanıtmak için üreticiler arasında devam eden yarışa rağmen, Apple tarafı sessizliğini koruyor. Daha önce ortaya çıkan sızıntılarda Apple’ın 2020 yılına kadar bu hususta hiç bir adım atmayacağı iddia ediliyordu.

Intel’den 5G iPhone modelleri için açıklama!

Reuters tarafından paylaşılan habere göre bir Intel yöneticisi bu iddiaları doğruladı. Apple modem yongaları konusu ile ilgili Intel’in en büyük müşterisi.

Bugün Palo Alto / Kaliforniya’da düzenlenen bir Intel etkinliğinde konuşan Sandra Rivera, üreticilerin bu yıl yonga örneklerini almaya başlayacağını, yalnız Apple’ın 2020 yılına kadar 5G pazarına girmeyeceğini dile getirdi.

intel-iphone-5g-modem-bir-portal
Apple’ın 5G iPhone modellerinde Intel’in 8161 modem yongasının kullanılması bekleniyor. Bir diğer tedarikçi olan Qualcomm ile yaşanan patent ve telif hakkı savaşı sebebiyle, Snapdragon X55 5G modem kullanılmayacak.

Tüm bunların yanı sıra Apple’ın kendi modem yongalarını geliştirmeye çalıştığı uzun süredir biliniyor. Ancak, 2020’ye kadar hazır olup olmayacağı konusu ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Akıllı Telefon ile ilgili diğer haberlere Buradan bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen