1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram’ın Adı Instagram From Facebook Olarak Değişiyor

Instagram’ın Adı Instagram From Facebook Olarak Değişiyor

Son yılların en tanınmış sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, ismini bağlı olduğu Facebook’un da ismini içerecek biçimde değiştiriyor. Uygulamanın yeni marka ismi Instagram From Facebook olacak.
Fotoğraf mikro blogu ve mesajlaşma uygulaması Instagram, son yıllarda insanların gözdesi haline geldi. Özellikle Facebook’u terk eden gençlerin yöneldiği bu uygulamanın ismi yakın zamanda değişecek gibi gözüküyor.

Tersine mühendislik yapan Jane Manchun Wong, “Instagram, Instagram From Facebook  denen yeni bir marka ismine sahip olacak.” derken bir de güncellenmiş markaya dair ekran resmi paylaştı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, programlarını daha basit kontrol edebilmek ve daha basit yönetebilmek için şirketin çeşitli departmanlarını birleştirmeyi planlıyor. Zuckerberg’in birleştirme planları arasında Facebook, WhatsApp ve Instagram’ı tek bir platformda birleştirmek de var. Zuckerberg, programlarında bulunan toplam 2.6 milyar Kullanıcı için platformlar arası iletişim kurmanın yollarını arıyor.

İlgili Yazı

Instagram videoları için önemli güncelleme yolda!

Mart ayında Instagram kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, South by South West Konferansı’nda konuşmuş ve geçtiğimiz yılın eylül ayında şirketten ayrılmalarının nedeni olarak, Zuckerberg yönetimindeki firmada özgürlüklerini kaybetmelerini göstermişti.

instagram-from-facebook-bir-portal

Wong, “Instagram kurucularından @kevinSXSW 2019’da Instagram’ın özerkliğinin azaltıldığından bahsetmişti. Ve yeni marka bunu gösteriyor.” diyor.

İlgili Yazı

YouTuber Mia Khalifa, Dünya evine giriyor!

Konu ile ilgili olarak şu ana kadar ne Instagram ne de Facebook cephesinden bir açıklama gelmedi.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen