1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram’da Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Instagram’da Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Bazı sosyal platformlar kullanıcı adınızı kaç kez değiştirebileceğinizi sınırlarken bir kısım sosyal medyalarından bazıları bunu yapmanıza izin vermez. Instagramda kullanıcı adını değiştirmek konsunda zorlanıyorsanız okumaya devam edin…

Bazen sıkılıp instagramda kullanıcı adı değiştirirsem diyor olabilirsiniz. Instagram herkes için ücretsiz bir kullanıcı adı değiştirmesine olanak sağlar. Ancak bunun nasıl olduğunu bilmiyorsanız, sizler için Instagram’da kullanıcı adını nasıl değiştirirsiniz başlığı altında maddeler haline getirdik.

Bu yazı instagram kullanıcı adı değiştirme 2020 yılı için, instagram kullanıcı adı değiştirme sorunu yaşayanlar için hazırlanmıştır.

Kullanıcı adınız ile görünen adınız farklı kavramları temsil eder. Görünen ad profilinizde avatarınızın altındadır. Size özel olmak zorunda değildir ve emoji ve özel karakterler içerebilir.

Ancak, kullanıcı adınız profilinizin üstünde ve profil URL’nizin sonunda görünür. Size özel olmalı. Ayrıca daha fazla kısıtlamaya tabidir: 30 karakteri aşamaz ve yalnızca harf, rakam, nokta ve alt çizgi içerebilir.

İster gerçek adınızı değiştirdiniz, ister daha profesyonel bir kullanıcı adına taşındınız veya mevcut takma adınızı kaçırdınız, takma adınızı bir dakikadan daha kısa bir sürede değiştirebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı adı Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir konusunu maddeler halinde sıraladık. instagram kullanıcı adı değiştirme konusunda nasıl yapılır ? diye merak ediyorsanız, işte böyle :

İlk önce iOS veya Android uygulamasında Instagram hesabınıza giriş yapın. Birden fazla hesabınız varsa, değiştirmeye çalıştığınız hesapta oturum açtığınızdan emin olun.

instagram-mobil

1- Profilinize erişmek için sağ alt köşedeki avatar simgenize dokunun.

instagram-mobil-2
Profil düzenleme kısmından User name yada kullanıcı ismi yazan kısmı değiştir.

2- Biyografinizin altındaki “Profili düzenle” ye basın.

3- Kullanıcı adı yazan alana dokunun ve yeni kullanıcı adınızı girin.

4- “Bitti” yi tıklayın.

Görünen adınızı değiştirmek istiyorsanız, bunun yerine Ad alanına girin.

Bilgisayardan Instagram’da Kullanıcı Adı Değiştirme

İsterseniz, kullanıcı adınızı Instagram’ın masaüstü sürümüyle de rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz.

1- Bir web tarayıcısında instagram.com adresinden instagram a girin.

instagram-pc

2- Zaten giriş yaptıysanız, hesabınıza devam etmeniz istenecektir. Henüz giriş yapmadıysanız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Ana sayfanın sağ tarafındaki profil simgenizi tıklayın.

3- Kullanıcı adınızın yanındaki “Profili Düzenle” yi tıklayın.

instagram-pc-3
Bu kısımda user name yada sadece kullanıcı adınız değiştirilecek.

Bu işlem sırasında bir hata yaparsanız veya sonuçta yeni kulanıcı adınızı sevmediğinize karar verirseniz, 14 gün içinde eski kullanıcı adınıza geri dönebilirsiniz. Bu saatten sonra yine de geri dönebilirsiniz, ancak eski kullanızı adınız başka bir kullanıcı tarafından alınmış olabilir.

Istediğiniz kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra keydetmeyi unutmayın. Ancak herhangi bir değişikliğe gerek duymuyorsanız yada kullanıcı adını değiştirmekten vazgeçtiyseniz kaydetmeden çıkabilirsiniz.

Bu şekilde kullanıcı adını değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı seçerken çok özenli ve dikkat etmeniz gerekir. Genel ahlak kurallarına dikkat etmek önemlidir. Sonuçta herşeyi düzgün yaptıysanız kullanıcı adınız değişmiş olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen