İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Instagram IGTV için önemli gelişme!

Instagram IGTV için önemli gelişme!

instagram-igtv-icin-onemli-gelisme-1

Instagram IGTV lanse edildiğinde yalnızca dikey videoları desteklemesi yüzünden birçok eleştiri almıştı. İnsanların yatay videolara alışması yüzünden garip karşılanan bu durum anlaşılana göre Instagram’ın da gözüne çarpmış.

Dikey video konseptine beklediği ilgiyi çekemeyen Instagram IGTV güncellemeile birlikte IGTV’ye yatay mod desteği de eklendi.

İlgili Yazı

İnstagram vs Gerçek Temalı 7 Bombastik Fotoğraf

Instagram IGTV güncelleme ile daha yoğun ilgi görebilir

Instagram IGTV’nin yatay moda kavuşması IGTV’yi içerik üreticiler için daha da kullanışlı bir platform yapabilir. Çünkü internetteki içerik üreticilerinin daha çok yatay videolara odaklandığı görülüyor. Böylece IGTV daha fazla kullanıcıya erişebilir.

Son zamanlarda yapılan güncellemelerden anlaşılana göre Instagram, IGTVüzerinde çalışmalar yürütmeye devam ediyor, bu konuda epey bir ısrarcı. Ancak Youtube’un yakalamış olduğu kitleyi yakalaması, en azından kısa vadede zor gözüküyor.instagram-igtv-icin-onemli-gelisme

Instagram son IGTV güncellemesi ile beraber de videoları ana sayfada paylaşma özelliği getirmişti. Bu özelliğin çok fazla Instagram sayfası tarafından kullanıldığını görüyoruz. IGTV, Instagram’dan ayrı bir platform olarak geliştirilmesinin yanı sıra Instagram ile tümleşik yapıda olursa çok daha kullanımı kolay olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen