İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Infinity-U Ekranlı Samsung Galaxy A50 ve A30’dan Yeni Görüntüler Geldi

Infinity-U Ekranlı Samsung Galaxy A50 ve A30’dan Yeni Görüntüler Geldi

Her çeşitlilikde telefon üretmeyi ilke haline getiren Samsung, bu kez de popüler A serisini yenilemeye hazırlanıyor.
Samsung, geride bıraktığımız günlerde tanıttığı Galaxy Fold ve Galaxy S10 ile amiral gemisi beklentilerini karşılamıştı. Yeni Galaxy M serisiyle de düşük segmente de cihaz üreteceğini gösterdi. Şimdiyse, orta segmente hitap edecek iki yeni akıllı telefonla karşımızda olmaya hazırlanıyor. A serisinin yenilenmiş halinin başlangıcı olacak bu telefonların adları ise A30 ve A50.

samsung-akıllı-telefon-a50-a30-bir-portal

A30 ve A50’nin 6,4 inç boyutlarındaki Infinity-U isimli ekranla donatıldığı şimdilik netleşen bilgiler arasında. Buna ek olarak, ince yan çerçeveler ve normal çektik yerine ‘su damlası’ dizaynı dikkat çeken ayrıntılar oluyor. Cihazların arka kısımlarını ise alüminyum veya cam yerine parlak plastikten yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Böyle bir strateji izlemenin tek nedeni maliyeti daha düşük seviyelere çekmek olmalı.

Sızdırılan görüntülerde göze çarpan bir diğer ayrıntı ise kamera kurulumları. A50’nin kamera kurulumun üç adet sensör görsek de A30’da bu sayı ikiye düşüyor. A50’de bulunan fazladan bir sensörün ise derinlik sensörü olduğu düşünülüyor.

samsung-akıllı-telefon-a50-a30-bir-portal-1

Göze çarpan radikal farklılıklardan bir tanesi de parmak izi okuyucularının konumları oluyor. A50’nin parmak izi okuyucusu ekrana entegreyken, A30’un parmak izi okuyucusu standart olarak kasanın arka tarafında yer alıyor.

Eğer söylentiler doğruysa A30 ve A50’nin 28 Şubat’ta duyurulması bekleniyor. Tanıtımından sonra muhtemelen ilk olarak Çin ve Hindistan gibi ülkelerde satılmaya başlanacak. Bu da Avrupa’daki müşterilerin biraz bekleyecebileceği anlamına geliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen