1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. İlk çeyrekte Samsung geliri düştü! Sebebi ne?

İlk çeyrekte Samsung geliri düştü! Sebebi ne?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung Electronics, 2019’un ilk çeyreğinde ciddi bir gelir kaybı yaşayacağı belirtti. Samsung geliri düşüşünün en büyük iki nedeni olduğu düşünülüyor. Bunlardan ilki iPhone modelleri için üretilen OLED ekran siparişlerinin azalması, diğeri ise hafıza çipi fiyatlarının düşmesi.

Samsung geliri yeniden yükselişe geçecek mi?

Şirket yılın ilk mâli öngürülerini yayınladı. İşler pek iç açıcı değil gibi duruyor.

Burada, 2019 Ocak-Mart arası dönemde yaşanan yüzde 60’lık düşüş dikkat çekti. İlk çeyrek tahminlerine göre şirketin etkinlikkârı 5.5 milyar dolar seviyesin seyredecek. Bunun geçen yılın aynı döneminde 12.7 milyar dolar olduğunu hatırlatalım. Şirketin toplam satışları ise 45.7 milyar dolar seviyesinde olacak.

samsung-gelirlerinde-sert-dusus-yasandi-sebebi-ne-bir-portal

İlgili Yazı

İş Başvurusunda Oyun Oynatılacak! işte Detaylar!

Bu konu hakkında net bir şey söylemek zor yalnız bazı öngörüler yok değil. Samsung’un bir süre daha bu yolla devam edeceği düşünülüyor. Yani, şirketin düzlüğe çıkabilmesi için bir süre daha çalışması lazım. 2019 yılındaki cihaz satışlarının aynı kalacağı öngörüsü de bu tahminleri destek veriyor. Aynı zamanda parça satışlarında da artış beklenmiyor.

Beklentiler Samsung‘un yılın ikinci yarısına kadar kârlılığını artıramayacağı yönünde. Ancak, şirketin S10 ailesinden büyük beklentisi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen