İkonik çantalar sergileniyorİkonik çantalar sergileniyor

Londra’daki Victoria Albert Müzesi çantaları odağına alan Bags: Inside Out sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

Geçen nisan ayında yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle ertelenen sergi, 12 Eylül’de ziyarete açmıştı ancak İngiltere’deki yeni pandemi önlemleri dolayısıyla tekrar kapatıldı. Fiziki açılış tarihi belli olmayan ve online gezilen sergi 12 Eylül 2021’e kadar ziyaret edilebilecek.
Bags: Inside Out 16. yüzyıldan bugüne uzanan süreçte yaklaşık 300 çantayı bir araya getiriyor.
Sergilenen çantalar arasında Mulberry, Karl Lagerfeld, Hermès, Off-White, Dior, Chanel, Fendi, Versace ve Stella McCartney gibi markalar yer alırken; tasarım el çantalarından askeri sırt çantalarına, valizlerden makyaj çantalarına pek çok çanta çeşidi izleyiciye sunuluyor.
Sergideki nadir eserler arasında Büyük Krallık Mührü’nün saklandığı kese, İkinci Dünya Savaşı zamanında Kraliçe Mary’ye ait gaz maskesinin çantası, 1900’lerin başından kalma Louis Vuitton sandığı var.
Jane Birkin’e ait olan ilk Birkin çanta da sergilenirken adını Prenses Diana’dan alan Lady Dior çanta, “Sex and the City” dizisinde Carrie Bradshaw karakterinin kullandığı Fendi ‘Baguette’ çanta, Paris Hilton ve Kim Kardashian’ın popüler hale getirdiği Marc Jacobs imzalı Louis Vuitton ‘speedy’ çanta ve Mulbery’nin Alexa modeli öne çıkıyor.
Bags: Inside Out sergisinden fotoğraflar…Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.