İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek ‘ThisAbles’ Projesini Duyurdu

Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek ‘ThisAbles’ Projesini Duyurdu

Ikea’nın ThisAbles projesi kapsamındaki 3D yazıcı ile basılan ürünleri, mobilyaları engelliler için daha erişilebilir hale getiriyor.

Kullandığımı mobilyalar, engelliler için her zaman erişilebilir olmayabilir. Örneğin kulpsuz gardıroplar ve son derece ufak anahtara sahip lambalar, engellilerin günlük hayatını zorlaştırabilir. Bu sorunu çözüme ulaştırmak için Ikea Israil, kar amacı gütmeyen Milbat ve Access Israil ile beraber mobilyalarına yönelik 3D yazıcı ile basılmış ürünleri içeren ThisAbles’ı geliştirdi.

ikea-thisables-bir-portal

ThisAbles’ta 13 farklı dizayn mevcut. Ufak bir anahtarı, dev bir anahtara dönüştürmek için ve ya koltuktan kalkmayı basitlaştırmak için çeşitli ürünler geliştirilmiş vaziyette. Tüm ürünlerin kurulum işlemleri, Ikea Israil’in buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz YouTube kanalında açıklanıyor. ThisAbles projesi, ufak bir ürünün engelli insanlar için nasıl büyük bir fark yaratabildiğini göstermesi açısından son derece değerli.

3D baskı dosyalarını indirmek ücretsiz. Ancak bunları kendi yazıcınızla veya 3D baskı hizmeti veren bir kuruluş yardımıyla kendiniz bastırmalısınız. Montaj için ayrıntılı talimatlar internet sitesinde de mevcut.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Yaşam Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen